איך להתמודד עם פחד קהל

לא מעט אנשים חשים כי הם אינם מסוגלים להתמודד כאשר הם נדרשים לדבר מול קהל. ישנם אנשים שיתקשו לדבר מול קהל גדול ולעומתם ישנם אנשים אשר יתקשו להתמודד גם מול קהל קטן. במקרים של פחד קהל, אין ספק שהדבר יכול לפגוע בקריירה של האדם, ביכולות שלו להביע את עצמו, להתקדם בתחום תעסוקתי כזה או אחר אשר דורש עמידה מול קהל ועוד. אם אתה חושש שאתה סובל מפחד קהל, כדאי מאוד שתפנה לאבחון מסודר של פחד קהל, על מנת לקבל את המענה הטוב ביותר, כמו כאן.

מהו פחד קהל?

פחד קהל הוא פחד אשר משפיע על האדם באופן מודע ובאופן התת מודע. בתת מודע, האדם יעדיף תמיד בחייו להימנע מהתקהלויות שמא יבקשו ממנו לדבר בפני כמות כלשהי של אנשים, להימנע מתחומי לימודים או תחומי תעסוקה הדורשים דיבור מול קבוצת אנשים ועוד. מבחינת הפן המודע, במידה והאדם יידרש לדבר מול קהל, לרוב הוא יפתח תסמינים גופניים שונים שלא יאפשרו לו להתמודד עם זה. האדם יכול לסבול מסחרחורות, כאבי בטן, גלי חום ועוד. לא פעם הוא לא יצלח את המשימה ובמידה וכן יצלח את המשימה וידבר מול קהל, זה יהיה לו לא פשוט כלל הן מבחינה פיזית והן מבחינה נפשית

כיצד מטפלים בפחד קהל?

אין ספק שפחד קהל יכול לגרום לאדם לחוש מאוד לא טוב בחייו, לא להתקדם בתחומים שבהם הוא רוצה להתקדם ועוד. על כן, אדם הסובל מפחד קהל חייב למצוא את הטיפול המתאים והיעיל לו ביותר. לרוב יהיה מדובר בטיפול קוגניטיבי התנהגותי שיעניק לו כלים להתמודדות עם פחד הקהל. במידה ומדובר בפחד קהל משמעותי מאוד שאיננו עובר רק באמצעות טיפול, המטפל ישקול להפנות את האדם לצורך התאמת טיפול תרופתי.

קראו עוד על טיפולים בפחד קהל https://www.soulpsy.co.il/treatments/anxiety-treatment/audience-fear/