איך מטפלים באף סתום

המאמר באדיבות נשימה בריאה

למרות שמדובר בבעיה קטנה לכאורה, לפעמים אף סתום יכול להרוס לכם את כל היום.

כל מי שאי פעם סבל מאף סתום מכיר את ההרגשה הזאת: אתם ממש מתפללים לרגע שבו תוכלו לחזור לנשום כרגיל.

למרבה המזל, יש לא מעט פתרונות שיאפשרו לכם לטפל באף סתום, כך שאתם יכולים לנשום לרווחה.

אז איך מטפלים באף סתום?

  • תיהנו ממקלחת חמה – האם מתישהו סבלתם מאף סתום וגיליתם שאחרי מקלחת חמה הוא נפתח כבאורח פלא? יש סיבה טובה לכך! האדים של המקלחת החמה עוזרים לדלל את הנזלת בתוך האף שלכם ולהפחית את הדלקתיות בתוכו. לכן מקלחת חמה יכולה לעזור לכם לחזור לנשום בטבעיות, לפחות לפרק זמן מסוים.
  • תקפידו לשתות מים – כאשר אתם סובלים מאף סתום, יש חשיבות מכרעת לכך שתקפידו לשתות הרבה מים. למעשה, כמעט כל הנוזלים יכולים לעזור לכם להתמודד עם אף סתום ביעילות, כולל שייקים ומיצים טבעיים. הנוזלים עוזרים לדלל את המזלת ולדחוק אותה מחוץ לאף שלכם, ועל ידי כך לצמצם את הלחץ שמופעל על הסינוסים שלכם. המשמעות של פחות לחץ היא פחות דלקתיות, ולפיכך אף משוחרר יותר.
  • תשתמשו בתרסיס תמיסת מלח – אם אתם רוצים לעשות צעד נוסף בהפקת תועלת משימוש בנוזלים כדי לטפל באף הסתום שלכם, אנחנו ממליצים על תמיסת מלח. באמצעות תרסיס תמיסת מלח תוכלו לדלל את הנזלת באף שלכם, וגם הפעם, לצמצם את הדלקתיות בכלי הדם שלכם ולסייע בריקון הנוזלים מהאף שלכם.
  • תעשו קומפרס חם – קומפרס חם עשוי לעזור לכם לפתוח אף סתום באמצעות פתיחת המעברים באף מבחוץ. כל מה שעליכם לעשות זה להספיג מגבלת במים חמים, לסחוט את המים מהמגבת ולהניח אותה על האף והמצח שלכם. החמימות תספק לכם הקלה מהכאב ותעזור להפחית מהדלקתיות בנחיריים.