איך מתאימים שתל שמיעה?

אנשים שלהם שמיעה ירודה או לקות משמעותית יכולים למצוא מענה בשתלים לשמיעה ואביזרי שמיעה. התחום המציע כיום מגוון פתרונות ומענה מותאם לכל אחד באשר הוא לפי מצבו. אמנם יש מכשירי שמיעה מתקדמים מאוד ופתרונות מעולים. אך לפני הכול עלינו להיות מודעים לחשיבות הרבה שיש להתאמה. כי כאשר מכשיר השמיעה מותאם היטב הוא יכול להיות בשורה אמיתית למשתמש. ואילו שתל או כל מכשיר שמיעה אחר שלא מתאימים מספיק למשתמש, עלולים להיות לו לרועץ. הם לא יהיו לו נוחים ולא יאפשרו שימוש מועיל.

מי מתאים שתל שמיעה?

לכן חשובה כל כך ההתאמה של שתל שמיעה. אין מדובר על התאמה שניתן לבצע בה החלפות לעיתים קרובות. שכן השתל מוכנס בפעולה פולשנית, והוא אמור לשמש לאורך זמן רב. כמו כן מדובר על מכשירים שההסתגלות אליהם הינה משמעותית ביותר. כך שלא ניתן לבצע החלפות וניסיונות כדי למצוא את הפתרון המתאים ביותר. לכן יש לפנות אל גורם מתאים שיבצע התאמה מיטבית של מכשירי שמיעה או שתל שמיעה. מדובר על תחום בו אנשי מקצוע מתחום השמיעה מספקים מענה, והם יכולים לבדוק את המועמד להשתלת שתל מבחינות שונות, וזאת כדי לקבוע מהו השתל המתאים, וכיצד אפשר יהיה לקדם את חוש השמיעה של המושתל.

מאפיינים של מוצרים

יש להתייחס לכך שיש מוצרים ברמות שונות, ולכל מוצר מאפיינים משלו. המטרה בהתאמה היא לאפשר למטופל לקבל מכשיר שמיעה איכותי ויעיל אשר ישמש אותו בנוחות רבה. זה כולל את איכות השמע והצלילים, התאמה למכשירים שונים ושימוש מועיל ברמה יומיומית. ההצלחה תוכיח את עצמה לאורך תקופת השימוש, לאחר הסתגלות של המשתמש למכשיר השמיעה או לשתל השמיעה שלו. שתל שמיעה מותאם – לאיכות חיים למרות המוגבלות.