אתם אחרי ניקוב עגיל באוזן, איך לטפל בו נכון?

עגילים באוזניים היו מאז ומתמיד סוג של סמל סטטוס, בעוד שכיום כמעט כל גבר או אישה, כל ילד מתבגר או ילדה פעוטה – רוצים עגילים באוזניים. עגילים במאה האחרונה נתפסים כמשהו נוצץ, שיש להוקיר ולנצור למזכרת, בזמן שעגילי זהב או כאלה שמצופים זהב, עגילי יהלומים וכאלה שמשובצות עליהן אבני חן – נותנים המון אור וחן לפנים. 

אם ביצעתם ניקוב אוזניים, יש לדעת כיצד מטפלים נכון באוזניים אחרי הניקוב, שכן במידה והאזור הזה מוזנח – ייתכנו בו דלקות. אז כיצד מטפלים באוזניים בעת ניקוב? הנה כמה טיפים טובים: 

ניקוב נכון ואיכותי

כדי למנוע דלקות או אינפקציות חשוב כי את הניקוב הראשון יבצעו המומחים בעזרתו של עגיל רפואי. לאחר הניקוב חשוב לבחור עגילים היפו אלרגניים ולמרוח משחה מרגישה שניתן לרכוש בכול בית מרקחת. מומחים ממליצים לבחור ג’ל להרעה של עור אדמומי בעיקר אם נוצרה אדמומיות בעקבות הניקוב. כמו כן – כיום אפשר לבצע ניקוב חורים ללא אקדח, דבר המקל על אנשים שחוששים מכך!

חשוב לדעת כי לא כדאי להשתמש באלכוהול לטיפול, זאת משום שהוא מייבש את העור, ועלול למנוע או לדחות את ההחלמה של האוזן. לכן בחירה בג’ל על פי המלצת הרוקח תהיה מושלמת! 

טיפול וניקוי האוזניים לאחר ניקוב 

לפני שאתם עונדים את העגילים חשוב לנקות את האוזניים גם בחלק האחורי וגם בחלק הקדמי. מומלץ לא להזיז את העגיל הרפואי בזמן הניקוי. לאחר הניקיון, אפשר להזיז את העגיל קדימה ואחורה ובמאה שמונים מעלות כדי לקבע אותו במקום. 

כעת יש לנקות את האוזניים באותו אופן בעיקר לאחר פעילות גופנית כמו שחייה או שיעורי ספורט ופעילות בחדר הכושר. חשוב כי לאחר הניקיון או לאחר שהאוזניים נרטבות – להקפיד כי האוזן תהיה יבשה. בכך תשמרו על סטריליות ותמנעו מאינפקציות. 

החלפת העגיל הרפואי

לאחר ניקוב חורים אוזניים במקום מקצועי ולאחר הרכבת העגיל הרפואי, אפשר להחליף לעגילי זהב או עגילים מצופי זהב זאת לאחר תקופת ההחלמה. כדאי לבחור עגילים עשויים 14 קראט או 24 קראט ומכאן לבחור עגילים נוספים נוצצים ויפים. 

אם חלה הסתבכות כמו דלקת אינפקציה או כל פצע וגירוי ממושך – יש לפנות אל רופא העור של קופת החולים שלכם לקבלת טיפול.