בעיות קשב וריכוז: איך פותרים את זה באופן טבעי ללא כדורים?

יותר ויותר אנשים מאובחנים בשנים האחרונות כמי שמתמודדים עם בעיות קשב וריכוז או בעיות רגשיות שונות. מדובר על אנשים צעירים ומבוגרים אשר מוצאים את עצמם מתמודדים עם בעיות שמשפיעות עליהם בתפקוד היומיומי. בין אם זה אומר שהם מתקשים לבצע פעולות בצורה שוטפת, בין אם זה אומר שהם מתקשים לעבוד או ללמוד בצורה אחידה, מתקשים להתרכז בסיטואציות פשוטות, וכל זה יכול להשפיע על התפקוד שלהם בהיבטים שונים, כולל בהיבטים חברתיים, משפחתיים ואחרים.

בעיות קשב וריכוז, כפי שאנחנו יודעים יכולות להוביל למקומות מאוד לא טובים, ויכולות לייצר אפקט שלילי רחב על כל שגרת החיים וכן על איכותם. בדרך כלל הטיפול שאנשים בוחרים לעבור, הוא באמצעות כדורים. הבעיה היא, כמו במקרים רבים אחרים של שימוש בכדורים, זה יכול לייצר אפקט שלילי אחר, זה יכול להשפיע על הגוף בצורות שונות ויתרה מזו, זה יכול להשפיע על הנפש. לכן במהלך השנים, נוצר צורך לחפש טיפולים אחרים, טיפולים טבעיים לבעיות קשב וריכוז.

צריך לומר, נכון שמרבית הרופאים והמטפלים ממליצים על טיפול עם כדורים, אך כיום קיימת הסכמה, הן בקרב רופאים רבים והן בקרב הורים לילדים שמתמודדים עם בעיות קשב וריכוז והן בקרב מטופלים בעצמם, שאפשר לטפל בבעיה גם בדרכים טבעיות וזה אפילו עדיף.

כיצד זה מתבצע? בין היתר באמצעות שיחות עם אנשי מקצוע, בין היתר באמצעות כלים שונים אשר לומדים אותם ומטמיעים אותם על בסיס קבוע, יומיומי. זאת במטרה להשיג אפקט רחב יותר בתהליך, על מנת להתרגל כיצד לפעול וכיצד להתנהל במצבים מיוחדים, אך יותר מזה, בשביל לדעת כיצד שלא להגיע למצבי קיצון. כלומר, ברגע שמטמיעים את כל הרעיונות שלומדים בטיפול, הרי שקל יותר להסתדר עם הבעיה, קל יותר להתרכז, לבצע מטלות שונות. לכן הרבה פעמים גם ילדים וגם מבוגרים, עוברים את הטיפול, ובסופו של דבר, לא צריכים בכלל להשתמש בכדורים בשביל להתמודד עם בעיות של קשב וריכוז.

לפני סיום רק נדגיש, הפתרון מצוי אצל מטפלים טובים כמו מרכז לרפואה הוליסטית שמכירים את הנושא היטב ויודעים כיצד לגשת אליו.