10 המאכלים הכי מזיקים לכלבים

בעלי כלבים רבים רוצים לפנק את כלביהם ולהעניק להם ארוחות ביתיות. אין עם זה כל בעיה כל עוד שומרים על הכללים ולא מאכילים את הכלבים במאכלים העשויים להזיק לבריאותם. ישנם מאכלים רבים אשר העובדה שהינם מזיקים לכלבים בטווח הקצר והארוך אינה ידועה לבעלי כלבים רבים ובמידה וחשוב לכם לשמור על בריאות וחיי כלבכם, המאמר הבא בשבילכם.

שוקולד

שוקולד הוא בראש הרשימה מפני שזהו אחד המאכלים המזיקים ביותר לכלבים. אמנם אין לתת לכלב לאכול שום מאכל המכיל שוקולד אך יש לדעת שסוגי השוקולד המזיקים ביותר לכלבים הינם שוקולד מריר ושוקולד לאפיה. הסימפטומים שצפויים לכלבים לאחר אכילת שוקולד הינם רעידות, שלשולים ובמקרה הגרוע, מוות.

קפאין

קפאין בכמות גדולה יכול להיות מאוד מזיק לכלבים. על כן במידה ונשפך קפה על רצפת הבית יש לנקות אותו מיד ולא לאפשר לכלב הזדמנות לטעום ממנו, הטבע הסקרן קיים במיוחד אצל כלב קינג צ’ארלס המתוק. יש לזכור שישנם מספר משקאות המכילים קפאין כמו תה, קפה, משקאות אנרגיה ושוקו.

בצל

בצל ויש לציין שגם שום בכל צורה שהיא מכילים חומרים המזיקים לכדוריות הדם האדומות של הכלבים.

אבוקדו

בכמעט כל חלקיו של האבוקדו ישנו חומר בשם פרסין. חומר זה איננו מזיק לבני אדם אך בכמויות מסוימות עלול להרעיל כלבים.  אבוקדו מזיק גם לכלבי קינג צ’ארלס הידועים באהבתם לפירות.

אלכוהול

האפקט הרעיל של האלכוהול על גופם של כלבים הינו דומה לאפקט על בני אדם. ההבדל טמון בכך שגופו של הכלב רגיש בהרבה לאלכוהול מגופם של בני אדם ולכן מספיקה כמות קטנה על מנת שהכלב יגיע למצב של הרעלת אלכוהול.

דגים ובשר חי

כמה שזה נשמע משונה, בשר ודג נא יכולים להכיל בקטריות המזיקות למערכת העיכול של כלבים.

סוכר

מאכלים המכילים סוכר רב יכולים לגרום לכלבים לנפילת סוכר בגוף הכלב ואי ספיקת כבד.

סוגים שונים של פירות

במיוחד לבעלי כלבי קינג צ’ארלס האוהבים כלבים יש לדעת שענבים, צימוקים, שזיפים, אפרסקים ועוד מסוכנים לכלבים וכל פרי מסיבות שונות.

חלב

חלב פרה לא יגרום לרוב למוות הכלב אך הוא יכול להוביל להקאות, שלשולים ותופעות לא רצויות נוספות.

בצק

בצק שלא נאפה יכול להישאר במערכת העיכול של הכלב, לתסוס בה ולהפוך רעיל.