5 שיטות מתקדמות לטיפול רגשי

העולם של הטיפול הרגשי הוא מאוד מגוון, וככל שחולפות להן השנים כך רואים עד כמה המגוון של הטיפולים התעצם וכולל כבר שיטות חדשניות למדי עבור טיפול באדם בשלבים ובמצבים השונים של חייו.

הטיפים הבאים באדיבות אתר:

https://mexp.co.il/

ביופידבק

שיטה חדשנית אשר איתה ניתן לגרום למטופל להגיע אל מודעות באמצעים של שליטה על תהליכים פסיכו פסיכולוגים אשר מתרחשים אצלו.שיטה זו מטפלת בהצלחה רבה בכל מיני סימפטומים שאיתם יכולים להגיע אנשים אל הטיפול הזה כמו מצבים של הפרעות שינה, ילדים עם הפרעת קשב וריכוז, אנשים עם תסמונת פוסט טראומתית ואנשים עם בעיות של לחץ דם.

ריפוי בעיסוק

ברגע בו קיים לאדם קושי מבחינה תפקודית, מעבר אל טיפול בשיטה הזו מסייע רבות ברכישה של מיומנויות חדשות כאשר הסביבה של הטיפול היא כזו אשר מותאמת לכל מטופל שמגיע לריפוי בעיסוק בצורה פרטנית. הטיפולים הללו שואפים להביא כל מטופל אל מסוגלות אישית יותר גבוהה ואל פעילות עצמאית בתפקוד ברמה גבוהה ביחס למצב הראשוני שאיתו הוא מגיע לשם.

טיפול בהבעה ויצירה

שימוש בסוגי אומנות השונים התגלה בתור כזה אשר מסייע במאוד לאנשים שלהם יש קושי בהבעה של עצמם בצורה מילולית.מדובר בטיפול על ידי שילוב של מוזיקה, תנועה, דרמה ועוד שיטות שמגיעות מן העולם הנהדר הזה של האומנות שדרכו מעבדים את חוסר היכולת אל משהו שמחבר בצורה פנימית את המטופל שמגלה פוטנציאל יותר ממומש.

מיינדפולנס

שיטה חדשה יחסית אשר פועלת לפי ערכים של מודעות ותשומת לב. השיטה הזו היא אחת שמאפשרת לאדם להיות נוכח ברגע ולהיות מרוכז אך ורק בו, גם אם מדובר ברגע שבו קשה להיות ולהתמודד עמו. באופן הזה רוכשים את הכלים החשובים כל יכולת להתמודד עם מצב שלא באופן אוטומטי, כי אם להביא נקודת מבט שונה לגביו בצורה מקבלת ופתוחה ככל האפשר בשילוב של טכניקות מעולם המדיטציה.

טיפול דיאדי

מדובר בשיטת טיפול שפותחה עבור תינוקות עד ילדים צעירים במסגרת של טיפולים שבהם משתתף ההורה, הילד והמטפל.עם הטיפולים הללו יכולים ליצור מענה לבעיות של שינה, אוכל וקשיים התנהגותיים נוספים. הטיפול משפר את הקשר בין הורה לילד ומעצב את מערכת היחסים הזו בצורה שבונה ילדים בריאים שעבור השפעה חיובית עם מערכת היחסים הראשונה והכי חשובה.