5 דברים שלא ידעתם על וסטיבוליטיס בהריון

וסטיבוליטיס המוכרת גם בשם דלקת מבוא העריה היא תסמונת המטרידה נשים רבות, כאשר ללא אבחון וטיפול מתאים עשויות לסבול מתסמינים קלים עד קשים שישפיעו על אורח החיים שלהן. לכן אם גם את סובלת מתסמונת זו, כדאי שתכירי חמישה דברים שלא ידעת על כל מה שקשור לוסטיבוליטיס בהריון:

  1. כניסה להריון מורכבת יותר לסובלות מוסטיבוליטיס – כדי להיכנס להריון יש לקיים מגע מיני בסמוך למועד הביוץ, שרק פעולה זו מסבה כאב רב לסובלות מהתסמונת ולכן תהליך הכניסה להריון עשוי להיות אורך וממושך יותר מהרגיל.
  2. רמת הכאב בהריון איננה פוחתת – זה הזמן להפריך את השמועות בנוגע להפחתת כאבי וסטיבוליטיס במהלך ההיריון, כיוון שלכל אורך תשעת החודשים האישה נדרשת לבצע בדיקות גניקולוגיות שונות למעקב אחר העובר, שאלו פעולות העשויות לגרום לכאב וסבל לסובלות מהתסמונת.
  3. לא ניתן לבצע ניתוח וסטיבוליטיס במהלך הלידה – למרות שניתוח וסטיבוליטיס הוא הטיפול המומלץ לסובלות מהתסמונת, לא ניתן לבצע אותו במהלך ניתוח קיסרי שנעשה בלידה ולכן יש להקדים ולעשותו לפני הכניסה להריון.
  4. ניתוח וסטיבוליטיס עשוי להקל על כאבי הלידה – נוסף לשיכוך הכאבים באזור העריה מהם האישה סובלת, ניתוח וסטיבוליטיס יאפשר להקל על הכאבים במהלך הלידה הודות להסרת חלקת רקמה מהאזור ממנו התינוק מגיח לעולם.
  5. וסטיבוליטיס לא נעלם לאחר הריון ולידה – נשים שעברו לידות רגילות מעידות על הרחבה של פתח הנרתיק, ומכאן עולה המיתוס כי כאבי הוסטיבוליטיס עשויים לפחות או להיעלם כתוצאה מההתרחבות של האזור. בפועל הריון ולידה אינם גורמים להעלמת תסמיני הכאב של וסטיבוליטיס, וישנם מקרים בהם נשים דיווחו כי הכאבים התגברו לאחר הלידה ובזמן ההנקה זאת כתוצאה מיובש בנרתיק המושפע מההורמונים המופרשים בגוף.

פרטים נוספים באתר: https://mdjacob.co.il/