7 סיבות להיפטר מתולעי העץ בבית ומהר

כמעט בכל בית ניתן למצוא חפצים או פריטי ריהוט שעשויים מעץ. עץ זהו חומר גלם טבעי ואיכותי, ובאמצעותו ניתן להכין ולייצר מגוון אלמנטים לבית כמו שולחנות, דלתות, מיטות, וגם חללים שלמים כמו מטבחים שעשויים עץ למראה כפרי ומיוחד של הבית. אך מסתבר כי לא רק בני אדם אוהבים את חומר הגלם המיוחד והיפה הזה, אלא גם מזיקים מטרידים ובעייתיים כמו תולעי עץ.

תולעי עץ, ובשמם המדעי יקרונית הרהיטים, הם למעשה סוג של חיפושית קטנה שניזונה מעץ. היא אוכלת אותו בעיקר בגלל העמילן שמצוי בו, אך מכיוון שלא משנה לה איזה סוג עץ היא אוכלת – היא כמובן יכולה לפלוש לביתכם ולעשות נזק כבד לריהוט ולחפצים שונים בבית העשויים עץ. לכן אם במקרים בהם קיים החשד כי העץ בביתכם ניזוק, מומלץ לברר בהקדם על תולעי עץ טיפול ולבצע הדברה נגדם כדי שלא יתפשטו בבית.

  • בבגלל שהם אוכלים עץ

הסיבה הראשונה להזמין מדביר בשביל לטפל בתולעי עץ היא בגלל שהם אוכלים עץ והורסים אותו לחלוטין.

  • בבגלל שהם דבר מאוד אבל מאוד לא יפה

כל מי שראה תולעת עץ יגיד לכם כי זה הדבר הכי פחות יפה והכי מגעיל שיש ולכן אתם צריכים לטפל בהם בהקדם.

  • בבגלל שהם מתרבים מהר מאוד

עוד נקודה שאתם צריכים לקחת בחשבון היא שתולעי עץ מתרבים מהר מאוד ולכן אתם צריכים לטפל בהם כמה שיותר מהר לפני שיהיה מאוחר מדי.

  • בבגלל שהם גורמים לנזק כלכלי כבד

תולעי עץ בבית יכולים לגרום לנזק עצום מבחינה כלכלית בין אם אנו מדברים על בית או על משרד ולכן חשוב מאוד להדביר אותם לחלוטין.

  • בבגלל שהם יכולים לפגוע גם בגינה שלנו

תולעי עץ הם איום לא רק על פנים הבית אלא גם על גינה אם יש לנו והם יכולים להרוס עצים ושיחים מהר מאוד.

  • בבגלל שאי אפשר לשלוט בהם

אין דבר כזה לאלף תולעת עץ או ללמד אותה לעשות דברים ולכן הדרך היחידה לטפל בה היא להדביר את התולעים ועדיף לעשות זאת כמה שיותר מהר.

  • בבגלל שהם הורסים גם דלתות

לבסוף עליכם לזכור כי תולעים אוכלים כל עץ וזה אומר בין היתר כי הם אוהבים מאוד לאכול דלתות וזה כמובן משהו שאנו לא יכולים להשלים עמו.