דיקור סיני לפוריות

דיקור סיני הוא שימוש במחטים המוכנסות לגוף בנקודות ספציפיות כדי להקל על כאב, לטפל במחלות ולהמריץ ריפוי. דיקור סיני נמצא בשימוש במשך מאות שנים בסין ובמדינות אחרות באסיה.

דיקור סיני הוא פרקטיקה רפואית סינית עתיקה אשר שימשה לטיפול במגוון מחלות במשך מאות שנים. מאמינים שהטיפול ממריץ את יכולות הריפוי הטבעיות של הגוף על ידי גירוי נקודות ספציפיות בגוף. מאמינים שדיקור סיני מסייע להגביר את זרימת הדם לאברי הרבייה ומרפה את השרירים באזור האגן, מה שעשוי לסייע בפוריות. הדיקור גם מגביר את האנדורפינים, שיכולים לעזור להפחית מתח, מכשול עיקרי בכל הקשור לפוריות.

יש עדיין שאלות רבות ללא מענה לגבי האופן שבו דיקור סיני משפיע על הפוריות והאם יש להתייחס אליו כאפשרות טיפול ריאלית עבור אלו הנאבקים בבעיות פוריות. במחקר שפורסם בכתב העת Journal of Reproductive Medicine, חוקרים מצאו שטיפול דיקור סיני לפוריות עשוי להיות טיפול יעיל לאי פוריות. המחקר בחן את היעילות של דיקור סיני כטיפול משלים לטיפולי פוריות בזוגות עם אי פוריות בלתי מוסברת, עם או בלי בעיות ביוץ. הניסוי נערך במשך 12 שבועות וכלל 53 חולים. זה מצא שבין אלה שהשלימו את במחקר, הסיכויים להיכנס להריון היו גבוהים משמעותית במטופלים שקיבלו דיקור בהשוואה לאלו שלא. למרות שהמחקר הראה תוצאות מבטיחות, המחקר עדיין אינו חד משמעי ויש צורך במחקרים נוספים לפני שמגיעים למסקנה בטוחה לגבי השימוש בו כטיפול פוריות. לדיקור יש את היכולת לשנות את ההורמונים הטבעיים של הגוף, מה שעלול להשפיע על הפוריות והתכווצות הרחם. עד כה, לא היו דיווחים על תופעות לוואי כלשהן הקשורות לדיקור סיני.

קבלו מידע נוסף באתר רפואה סינית בירושלים גל ואדיר