מה כדאי לדעת על רפואה משלימה לחולי סרטן

סרטן היא מחלה שבה חלק מתאי הגוף גדלים ללא שליטה. תאים אלה יוצרים גידול, שיכול לגדול ולהתפשט לחלקים אחרים בגוף. הסרטן מתחיל כאשר תאים בגוף מתחילים להתחלק מבלי להפסיק ולהתפשט לרקמות שמסביב. תאים סרטניים יכולים לפלוש לאיברים, כלי דם או בלוטות לימפה סמוכים או להתנתק לחתיכות ולעבור דרך זרם הדם לחלקים אחרים בגוף. תאים סרטניים יכולים להתפתח גם מרקמה תקינה שנפצעה או נפגעה מקרינה או מסרטן אחר (חומר הגורם לסרטן). גידולים עשויים להיות שפירים (לא סרטן) או ממאירים (סרטן). גידולים שפירים אינם סרטניים ואינם מתפשטים לחלקים אחרים בגוף.

רפואה משלימה וטיפולים אלטרנטיביים משמשים להשלמת טיפולי סרטן קונבנציונליים. הם אינם מהווים תחליף לטיפולי סרטן קונבנציונליים אבל הם כן מסייעים להצלחת הטיפול ולחיזוק גוף המטופל. הקליקו למרכז הרפואי של ד”ר יוסף ברנר למידע נוסף.

למה חולי סרטן פונים לרפואה משלימה?

הסיבה העיקרית לכך שהמטופלים פונים לטיפולים משלימים היא משום שהם מרגישים שלרופא שלהם אין זמן או מומחיות לעזור להם בצרכיהם. חולים רבים גם מכירים בתרומת הרפואה המשלימה והם גם מעוניינים ליהנות ממנה.

רפואה משלימה היא שימוש במגוון טיפולים שאינם נחשבים לחלק מהרפואה הקונבנציונלית. הטיפולים עשויים לשמש בנוסף או במקום טיפולים קונבנציונליים, והם כוללים מגוון רחב של טיפולים, כגון דיקור, עיסוי, הומאופתיה וצמחי מרפא.

האם רפואה משלימה מסייעת לחולי סרטן?

מטרת הרפואה המשלימה היא לעזור לאנשים להרגיש טוב יותר ולחיות חיים בריאים יותר. זה גם יכול להפחית את רמות הלחץ, מה שיכול לשפר את איכות החיים של חולי סרטן.

המכון הלאומי לסרטן (NCI) מדווח כי טיפול אלטרנטיבי בסרטן עשוי לסייע בהקלה על תסמינים הנגרמים על ידי תופעות לוואי לטיפול בסרטן כמו בחילות והקאות. הוא עשוי גם להפחית את רמות הכאב או החרדה עבור אנשים מסוימים.

הרפואה המשלימה כוללת מגוון רחב של טיפולים, חלקם נחשבים לתרופות אלטרנטיביות. תרופות אלטרנטיביות הן כאלה שלא נבדקו מדעית או נתפסות כלא קונבנציונליות על ידי רופאים מערביים.