שיטות טיפול אלטרנטיביות לילדים שנמצאים על הרצף

כשאנחנו חושבים על טיפול אלטרנטיבי, אנחנו בדרך כלל נוטים לחשוב על טיפול שקשור לבעיות פיזיות או בעיות פנימיות שונות אשר ניתן לטפל בהן, לא רק באמצעות הטיפולים שהרפואה המערבית מציעה לנו. כך למשל, אנחנו יכולים למצוא שיטות טיפול שונות בכאבי גב, מפרקים, או בכאבי ראש, עיניים וכדומה.

עם הזמן נוצרו שיטות טיפול אלטרנטיביות גם עבור ילדים שנמצאים על הרצף שהגיעו בעקבות השאלה How to treat autism, קרי ילדים שמתמודדים עם אוטיזם. הטיפול לא נועד ולא יכול להוציא אותם מהמצב בו הם נמצאים, אך הוא כן יכול לעזור להם ולהורים שלהם במצבים שונים. הטיפול יכול לעזור להרגיע אותם במצבים מסוימים, הוא יכול לעזור להם להתפתח, וכן הוא יכול לעזור להתמודד עם סיטואציות שונות, אשר ההורים לא בהכרח יודעים כיצד לעזור להם.

דוגמאות טובות לטיפול אלטרנטיבי עבור ילדים על הרצף, אנחנו יכולים למצוא למשל בכל מה שקשור לריפוי בעיסוק באמצעות כלים וצעצועים שונים, כך הם יכולים לפתח את היכולת החושית שלהם, כמו כן, אנחנו יכולים למצוא טיפולים באמצעות בעלי חיים, דבר שהוא מאוד מקובל היום, מאחר ומחקרים מראים שילדים שנמצאים על הרצף מוצאים לא פעם קשר עם חיות שונות, בין אם זה סוסים, כלבים או חיות מחמד אחרות, מה שמאפשר להם להוציא מעצמם דברים שונים שבאופן רגיל הם לא מוצאים. כמו כן, אנחנו יכולים למצוא טיפולים בעזרת מים, בעזרת פעילויות ספורט שמתאימות להם, בעזרת שיטת C.A.T של טלי אנגור https://tali-angor.com ועוד. זאת בנוסף לטיפולים “סטנדרטיים” כמו דיקור, הומאופתיה וכדומה שיכולים לעזור במצבים שונים.

חשוב מאוד, כשבוחרים לקחת ילד שנמצא על הרצף לטיפול אלטרנטיבי, יש לעשות את זה בהתאם להמלצה של איש מוסמך, על פי תוכנית סדורה וברורה, בלוח זמנים קבוע, אסור להאיץ את התהליך, וצריך לתת לילד את הזמן שלו בשביל להפיק מהתוכנית תועלת. חשוב להיות מאוד סבלנים, שכן ייתכן מאוד שהילד יתקשה בהתחלה ואף יראה סימני התנגדות. אך אם נקפיד איתו מצד אחד, ומצד שני לא נלחם בו, יש סיכוי סביר שזה יצליח. כך אנחנו נעניק לו גם כלים וגם רגעי הנאה.

הכירו שיטה שמסייעת לטיפול באוטיזם – שיטת C.A.T של טלי אנגור