דיור מוגן

מגיע שלב בו האדם המתבגר צריך למצוא לעצמו מקום מגורים מתאים למצבו ולגילו. וזאת מכיוון שבגיל המבוגר האדם חווה שינויים שונים, הוא מוצא את עצמו בצומת בלתי מוכרת ומתמודד עם קשיים מסוג חדש. חשוב מאוד שהוא ימצא את מקומו וייהנה מאיכות חיים טובה. כזו שמאפשרת לו להזדקן בכבוד וליהנות מכל יום של חיים.

דיור מוגן

מה חשוב שיהיה בדיור מוגן?

  • דירה מתאימה – אדם מבוגר לא תמיד שולט על גופו כמו בשנים המוקדמות יותר, נכון יותר לומר שעם השנים הגמישות פוחתת, שיווי המשקל ניזוק והבריאות כבר לא מה שהייתה בעבר. בשלב כזה הוא צריך דירה מתאימה לצרכים שלו. שהרצפה לא תהיה מחליקה, שיהיו מעקות בטיחות וידיות הולמות במקומות שונים ברחבי הבית ועוד.
  • חברה הולמת – הסוגיה החברתית הינה משמעותית וחשובה עד מאוד. לכל אדם באשר הוא יש צרכים חברתיים, וזה חשוב והכרחי. לא פעם חשים קשישים שמגיעים לגיל הפרישה ומזדקנים אט אט שהם נפלטים מהמערכת החברתית. הם חשים על בשרם את הביטוי הנלוז ‘העולם שייך לצעירים’, ולגמרי לא טוב להם. בדיור מוגן הם יוכלו להכיר חברה חדשה ומתאימה. לגבש קבוצה חברתית לבילוי משותף של אנשים ברמה שלהם ובסביבות הגיל שלהם. יש להם עם מי לצאת ועם מי לבלות – ההרגשה האישית טובה יותר.
  • מענה בעת הצורך – כל קשיש חולם להיות בריא וחזק, ליהנות מאיכות חיים טובה ולהתמודד בעצמו עם חיי היום יום. אבל לא פעם מתרחשים מקרים בהם קשישים מעדו, חלו, קרסו, או כל מקרה עצוב אחר בו הם היו זקוקים לעזרה של מישהו אחר ובהקדם האפשרי. בדיור מוגן יכול הקשיש למצוא מענה מידי ולעזור לעצמו בעת הצורך.
  • עיסוקים – כולנו צריכים להיות עסוקים. לבצע פעולות ולהתחייב על משימות. וזה חשוב מאוד גם לקשיש שבעצם היום שלו עשוי להיות פנוי למדי. תעסוקה הולמת חשובה מאוד והיא מאפשרת לו להרגיש חשוב ולנצל את הימים בצורה נאותה וחווייתית. חוגים, פעילות כושר, בריכת שחיה, אומנות ולימודים שונים עשויים להיות מענה נהדר ומקדם. הם שומרים עליו צעיר ובמצב רוח טוב.