באיזה שלב כדאי לפנות לעו”ד רשלנות רפואית?

לכל אחד מאיתנו קורה מקרה מסוים בחיים שמחייב טיפול רפואי. חלק מהטיפולים הינם מורכבים ודורשים ריכוז מוחלט ומקצועיות מצד הרופאים המטפלים.

לצערנו, לעיתים קורים מקרים, בהם צוות הרופאים כושל בתפקידו ולא בשל חוסר ברירה אלא בגלל רשלנות בעת מילוי תפקידם.

רשלנות רפואית עלולה לסכן חיי אדם, להרוס את שגרת החיים הבריאה ואפילו לגרור למוות. לכן, יש להתייעץ עם עורכי דין מקצועיים ואמינים, שמתמחים בתביעות על רשלנות רפואית ויסייעו לכם בתיק המורכב מול בתי החולים/ המרפאות/ הרופאים הפרטיים.

מתי מומלץ להיעזר בעורך הדין-

רשלנות רפואית נקבעת לפי 3 גורמים:

  1. האם הייתה התנהלות רשלנית.
  2. מה הנזק שנגרם.
  3. האם יש קשר סיבתי לרשלנות.

לפי גורמים אלו, מומלץ להיעזר בשירותיהם של עו”ד רשלנות רפואית המומחים בשלב המוקדם ביותר שניתן. כל גורם עלול להכריע בין זכייה בתיק וקבלת פיצויים גבוהים לבין הפסד בתיק והימצאות בחובות.

  • כשמתחילים תביעה על רשלנות רפואית יש להביא ולצרף את כלל המסמכים הרפואיים הנלווים שמפורטים במהלך הבדיקות, עם שלל הרופאים השונים. כל אלו עלולים להשפיע כראיות וכהוכחות לרשלנות רפואית מצד הרופאים ולזכאות במשפט. מעורבות של עורכי דין ושל מומחים בענייני רפואה הינה מחייבת בתיקים מסוג זה, יש להגיש את כלל הטפסים לעורך הדין המומחה, שבהתייעצות משותפת עם מומחה הרפואה, יסיקו את המסקנות הנדרשות.
  • בכדי למקסם את האחוזים שלכם לזכייה בפיצויים, יש להיעזר בעורך דין מקצועי שמתמחה בדיני נזיקין בהקדם האפשרי כמו לדוגמה שלומי וינברג משרד עו”ד. כך, יוכל עורך הדין לעיין בטפסים הרפואיים הרבים, לקבל חוות דעת ממומחה לענייני רפואה ולהציג את התביעה בצורה משפטית ראויה בהתאם לחוות הדעת.
  • הנזקים שנגרמים מרשלנות רפואית הינם שונים, לאחר שהוכח שאכן הייתה רשלנות רפואית מצד הרופאים, יש התייחסות שונה לסוג הנזק שנגרם ומאילו נסיבות נגרם הנזק. בין היתר, ההתייחסות תהיה ל: האם נפגעה היכולת להשתכר, מה היו ההוצאות המעורבות מהרגע שנגרם הנזק ולכל אורך ההליך הרפואי, האם היכולת של אדם מסוים להתפרנס או להתנהל בכוחות עצמו נפגעה…

           ובהתאם לזאת יחושבו הפיצויים.