טיפול בפרחי באך לילדים

טיפול בפרחי באך לילדים

הילדים שלנו הם הכול בשבילנו. הנפש שלהם עוד כל כך רכה ושברירית, והם עדיין לא תמיד יודעים איך להתמודד עם מכשולי החיים. זה יכול להיות כניסה למסגרת חדשה כמו גן או בית ספר, מעבר דירה למקום חדש, בעיה או סיטואציה שהם מתמודדים איתה וקשה להם כמו פרידה ממישהו יקר, גירושים, מחלה או אפילו משהו רגיל, כמו מבחן למשל. טיפול בפרחי באך לילדים הוכח כאחד הטיפולים הטבעיים והיעילים ביותר להתמודדות עם מצבים שונים כמו לחץ, פחד, חרדה או שינוי כזה או אחר.

מהו טיפול בפרחי באך לילדים?

למעשה, מדובר ב-38 תמציות שפיתח דוקטור אדוארד באך באנגליה, שהיה רופא רגיל, קונבנציונלי אבל גם הומיאופת. מדובר בפרחים ששמים באמבטיות מים ועל ידי החום שהשמש מקרינה, המים סופגים את התמצית של הפרח וכך מכינים את התמציות. כל תמצית מדויקת לאנרגיה שאנחנו צריכים.

התאמת פרחי הבאך באופן אישי

את התמצית מתאימים לכל ילד באופן ספציפי ומדוייק. למשל, יש תמציות שעוזרות לנו להתמודד עם שינויים, יש תמציות שמתאימות כשחשים רגישות יתר למשהו, יש תמציות שמתאימות לילדים שקשה להם רגשית באופן כללי, תמציות לחוסר ביטחון, ועוד.

הבקבוקון הוא קטן, ומתוך 38 תמציות בוחרים את התמציות המתאימות במיוחד. למשל, יש את הוורון שמעניק רוגע ושלווה. ישנה תמצית שמתאימה לילדים הסובלים מבעיות קשב וריכוז, למשל. יש את פרח אבגר שמתאים לילדים שמסתירים את רגשותיהם ומסתגרים. הזלזלת לעומת זאת, מתאים לילדים חולמניים ולא מרוכזים.

לסיכום, לאחר שעורכים אבחון מעמיק ומכירים את הילד, ניתן להתאים לו את התמצית המושלמת. הטיפול לא גורם לתופעות לוואי והוא בטוח לשימוש!