כסאות רחצה למבוגרים

אנשים סיעודיים או נכים בין אם מדובר במצב קבוע או זמני, אנשים אשר מוגבלים ביכולות השונות שלהם נתקלים במצבים רבים בהם הם זקוקים לעזרה חיצונית של מטפל ומעבר לכך מסתייעים באביזרים שונים כמו מיטות סיעודיות, הליכונים או כיסא גלגלים, כסאות רחצה למבוגרים ועוד.

מהם כיסאות רחצה ולמה הם מיועדים?

כיסא רחצה זהו אביזר המסייע לאנשים בעלי מוגבלות, נכים או סיעודיים בכל מה שקשור למקלחת, שכן אדם סיעודי או נכה לרוב חווה קשיים פיסיים שונים ולעיתים מתקשה לעמוד לאורך זמן, מה שיכול ליצור קושי בביצוע מקלחת יומית שזהו דבר חשוב שאסור לוותר עליו. למעשה כל אדם אשר מתקשה לעמוד לאורך זמן יכול להיעזר בכיסא רחצה, מכיוון שזהו כיסא ייעודי המתאים למקלחת או לאמבטיה, כיסא עליו יושב האדם בזמן המקלחת והוא זה שמאפשר לאדם להתקלח בצורה בטוחה ונעימה. ישיבה על הכיסא בזמן המקלחת מאפשרת לאדם להתקלח בעצמו במידה והוא מסוגל או להיעזר במטפל במידה והוא חסר יכולת לעשות זאת בעצמו.

אילו סוגים של כסאות רחצה קיימים?

כמו כמעט בכל דבר גם בנושא של כיסאות רחצה ישנם סוגים שונים של כסאות (ראו באתר http://adultdiaper.co.il) בכדי שכל אדם יוכל לקבל מענה לצרכים שלו, למצבו הפיסי, התאמה למצב המקלחת שלו וכדומה. יש כיסא רחצה על גלגלים אשר יכול להתאים גם לשימוש בשירותים, יש כיסא המותאם למקלחון ויש כזה המתאים לאמבטיה. יש כיסאות המגיעים עם ידיות ויש כאלו שללא ידיות, יש כיסאות אשר ניתן לכוונן את הגובה שלהם. מומלץ לוודא את מידות המקלחון או האמבטיה טרם קניית הכיסא, לוודא שהכיסא איכותי, יציב ובטיחותי, ומורכב מחומרים עמידים בפני נוזלים ובמידה והאדם הוא בעל משקל רב לוודא את המשקל המקסימלי של יכולת הנשיאה של הכיסא.