הגדלת חזה

הגדלת חזה

יש סיבות רבות שבגללן נשים בוחרות לעשות את הניתוח הפלסטי שהוא אחד הנפוצים והאהובים ביותר על נשים. הצדודית הנשית והתיקון המשמעותי שנעשה לשדיים שאינם נראים אסתטיים לדעתה של האישה הם סיבות טובות מספיק כדי לעבור ניתוח הגדלת חזה. נוסף על כך, הביטחון העצמי שמקבלים לאחר מכן הוא התמורה האמיתית של כל הליך כזה. יש היום כמה סוגי שתלים וטכניקות בתחום שכדאי להכיר.

מה צריך לדעת על שתלי חזה?

כבר עשרות שנים משכללים את השתלים ושיטות החדרתם כדי למנוע סיכונים וסיבוכים בדרך למראה הנחשק. זה הוביל אותנו למצב שבו יש לנו כמה וכמה אפשרויות שמתאימות לכל אישה לפי מצבה ונתוניה. זה מה שחשוב לדעת לפני שבוחרים שתלים – בניתוח הגדלת חזה לא ישתמשו בשתלים שמזיקים לגוף המטופלת ולכן יש לשקול את האפשרויות ולבדוק מה מתאים למה לפני כן.

שתלי סיליקון

שתלי סיליקון הם השתלים הנפוצים ביותר והם עברו כמה שינויים במהלך השנים. הסיליקון הוא מועדף בגלל הג’ל הגמיש שיש בו ולכן גם הוא מעניק תחושה נוחה ונעימה יותר בזמן המגע. כמו כן, האיכות של החומר משתנה לפי מותג ולפי החברה שמייצרת אותו. כך, אנחנו מוצאים היום סוג שתלי סיליקון מוטיבה שנחשבים לטובים ביותר מסוגם משום שהם מעניקים לשד את המראה הטבעי מבלי להיראות “מנותחים”. הם מסתדרים טוב יותר עם מבנה הגוף ועם המבנה שלו וגם נעים ומונחים בצורה אסתטית יותר. בשנים קודמות השתמשו בשתלים אנטומיים שאמורים לחקות את מבנה השד ומוטיבה פתר את הבעיה כי הם שתלי סיליקון מעוצבים בצורה חדשנית גם במעטפת שלהם. המעטפת היא זאת שקובעת את טיב הקיבוע וההנחה של השתל בתוך השד ועד כמה יהיו חיכוכים בינו לבין השד.

עיצוב השד

הגדלת חזה כדי לעצב את השד מחדש מיועדת גם כדי לתקן פגמים אסתטיים נוספים שהחדרת שתלים לא תמיד עוזרת להם. הם יכולים להיות מינימליים, לאחר הרזיה או הריון והנקה ועוד. יש היום גם טכניקה מתקדמת להגדלת שדיים ותיקון המראה שלהם על ידי הזרקת שומן עצמי. זה נכון במקרים שמתאימים לכך מבחינת גודל השד שנדרש וכמות השומן שהעודף שאפשר למצוא בגוף המטופלת. כך אפשר להוסיף לשד נפח וגודל ולתקן אותו על ידי חומר שהגוף לא ידחה וגם ישתלב בשד בטבעיות מבלי להיראות זר או ליצור בעיה.

החדרת השתל

מבנה וגודל השד ושיקולים נוספים קובעים את מיקום החתך להחדרת השתל. אפשר לבצע אותו דרך קפל תת שדי, תחתון, שהוא הנפוץ ביותר ומונע צלקת גלויה במקום בולט. יש אפשרות להחדיר שתלים מסוימים דרך חתך מסביב לעטרה ואז הצלקת משתלבת בה. אפשרות שלישית שמונעת צלקת גלויה היא בית השחי אבל אז הגישה פחות נוחה לשד עצמו ולכן מתאימה רק במקרים מסוימים.