למי מיועדת הרמת חזה?

ניתוח הרמת חזה הינו ניתוח אשר מיועד לנשים בעלות חזה שהינו לפחות בגודל ממוצע ומעלה, עקב כך שהניתוח גורם למידה מסוימת של הקטנה בגודל השד, זאת למרות שמדובר בניתוח עיצובי אשר לא כולל הקטנה של החזה בפועל. ככל שהשד יהיה קטן יותר, כך החזה לרוב יתקבל מורם, ומעוצב יותר.

הרמת חזה

הרמת חזה – למי זה מתאים?

הרמת חזה מתאימה במקרים של שדיים נפולים, צניחת חזה עקב ירידה משמעותית במשקל, או עקב התפתחות שד כתוצאה ממבנה מולד.

  • הרמת שד מיועדת גם למקרים של צניחת פטמה. ישנו ניתוח הרמת חזה בלי שתלים מסיליקון וניתוח הרמת חזה עם שתלי סיליקון, אשר משלב בתוכו גם הגדלת חזה והוא מיועד בעיקר במקרים בהם יש דילול בנפח השד. ניתוחים אלו לרוב יכללו הסרת עודפי עור בשילוב עם הקטנה ומיקום מחדש של הפטמות. ניתוח כזה נערך בבית חולים, תחת הרדמה מלאה ואורכו כשעה וחצי.
  • ישנן כמה שיטות הרמה, כאשר הנפוצה ביותר, ומתאימה לצניחות שד מכל הדרגות, היא הרמת חזה דרך הפטמה, הליך זה מבוצע עם או ללא שתלי סיליקון, אותם מכניסים דרך החתך בזמן הניתוח.
  • לנשים עם נפילה קטנה יחסית של השד, מומלץ לבצע הרמה בתוספת שתלי סיליקון. לרוב משתמשים בשתלים מיוחדים, שתלים עם פרופיל גבוה או שתלים אנטומיים. ניתוח זה מיועד עבור נשים אשר מעוניינות בהגדלת חזה וגם בעיצוב מורם יותר של החזה.

לסיכום, נשים בעלות שדיים בגודל בינוני ומטה, עם נפילה קלה של השד אשר רוצות לשפר ולהרים את מראה החזה במראה טבעי, מומלץ לעבור ניתוח הרמת חזה דרך הפטמה, כאשר מי שרוצה גם להגדיל חזה, תוכל להוסיף שתלי סיליקון בניתוח זה. כאמור, מדובר בהליך פשוט וקצר יחסית המאפשר קבלת תוצאות מהירות וטבעיות.