ניתוחי חזה – מתי נכון לעבור אותו

המונח ניתוח חזה מכיל בתוכו 3 סוגי ניתוחים עיקריים. ניתוח הגדלת חזה, הקטנה וכן הרמת חזה. בדרך כלל אנחנו שומעים על ניתוח הגדלת חזה מאחר וזה הניתוח השכיח ביותר, ובוודאי המדובר ביותר מבחינה תקשורתית, אך יש לא מעט נשים שגם עוברות ניתוח הקטנת חזה וכן ניתוח הרמה, ללא הגדלה. 

> קראו גם על טיפול הסרת שיער מהכתפיים

צריך לומר, לא כל אישה צריכה לעבור ניתוח, גם אם היא חושבת שכן. הרבה פעמים נשים מגיעות לרופא במטרה לעבור ניתוח ואחרי שהוא בוחן את מצבה, הרי שהוא מציע לה ביושר לא לעבור את הניתוח, שכן החזה שלה במצב טוב וחבל להגדיל אותו או לבצע כל שינוי אחר. 

לעומת זאת, יש  נשים שצריכות לעבור ניתוח הקטנה, בין אם זה בגלל שהן מתקשות לתפקד עם חזה גדול כפי שיש להן ובין אם זה בגלל שהן סופגות לא מעט הקנטות שמפריעות להן. כנ"ל לגבי הרמת חזה. ניתוח זה נעשה בדרך כלל בקרב נשים אחרי לידה ונשים שעם השנים החזה שלהן הפך נפול והן מבקשות להרים אותו. 

מתי נכון לבצע ניתוחי חזה

מעבר לעניין הגופני, האסתטי, הרי שיש נקודות נוספות שיכולות להשפיע על השאלה, מתי נכון לבצע ניתוחי חזה, הגדלה, הרמה או הקטנה. אחת הנקודות היא כמובן נפשית. 

אישה שמחליטה לעבור ניתוח פלסטי בכלל ובפרט ניתוח חזה, צריכה להרגיש נוח עם ההחלטה היא צריכה להחליט שלמה איתה, ולדעת שזה ניתוח עם תוצאה שאי אפשר לשנות אותה. לכן, היא צריכה לקחת את הזמן ולהחליט האם היא מעוניינת באמת לבצע ניתוח כזה, האם היא באמת מעוניינת לעבור שינוי בגוף שלה בצורה כזו. יש לכך השפעות שונות, פיזיות ונפשיות, עליה להכיר אותן ולהיות מוכנה לקראתם.