פסיכולוגית ילדים

פסיכולוגית ילדים, היא זו המעריכה ומטפלת בילדים ובמתבגרים. היא עוזרת לילדים להתמודד עם מתח כמו גירושין, מוות ומעברים משפחתיים או אפילו מעבר בית ספר. קהל הלקוחות שלה, עשוי לכלול ילדים עם מגוון סוגיות התפתחותיות, החל מלקויות למידה וכלה במחלות נפש.

מהי פסיכולוגית ילדים?

רשימה חלקית של בעיות שטופלו על ידי פסיכולוגית ילדים מוכרת ומומלצת בגבעתיים כוללת הפרעת קשב, אוטיזם, הפרעה כפייתית אובססיבית, פוביות והפרעת הסתגלות. 

חלק מתפקיד זה, מגיע לאבחנה הטובה ביותר כאשר מוצגת מערכת מורכבת של תסמינים. יותר מאשר אנשי מקצוע אחרים בתחום בריאות הנפש – פסיכולוגים מומחים בביצוע בדיקות פסיכולוגיות.

פסיכולוגית של ילדים, היא אחת ממספר התמחויות פסיכולוגיות המתמקדות בשנים המעצבות של הילד. 

מהי פסיכולוגיה קלינית?

פסיכולוגים קליניים, מקבלים בדרך כלל הכשרה רבה יותר במתן טיפול בבריאות הנפש לטווח הארוך מאשר פסיכולוגים מבתי ספר. 

התוכניות שלהם ממוקדות יותר קלינית, מאלו של פסיכולוגים התפתחותיים. פסיכולוגים ילדים קליניים, נחשבים לספקי שירותי בריאות. עם זאת, הכשרתם מכינה אותם גם בתפקידים עקיפים, כיועצים או כחוקרים.

התמחות זו קשורה מאוד לפסיכולוגיית ילדים; פסיכולוגים ילדים עובדים במסגרת רפואית. פסיכולוגי ילדים עשויים לעבוד במרכזי אשפוז, סוכנויות ממשלתיות או בתי חולים. חלקם בפרקטיקה פרטית.

פסיכולוג ילדים, חינוך והדרכה

פסיכולוגיה של ילדים היא תת-התמחות בפסיכולוגיה קלינית. אנשים לומדים תואר שלישי בפסיכולוגיה קלינית. הם עושים סטאז’ של שנה, לפני שהם מקבלים תואר דוקטור. לאחר סיום הלימודים הם מתאמנים שנה נוספת תחת פיקוח – לפני שהם משיגים רישיון מלא.

בעיות התנהגות ורגשות אצל ילדים

סביר להניח שאחת מההפרעות הקליניות היא, שילדכם הצעיר נתקל בבעיה התנהגותית או רגשית זמנית. רבים מאלה עוברים עם הזמן, ודורשים סבלנות והבנה של הורה.

במקרים מסוימים, יש צורך במתן ייעוץ חיצוני והוא עשוי להיות יעיל בכדי לסייע לילדים להתמודד ביעילות עם גורמי לחץ. 

איש מקצוע יכול לעזור לילדכם ללמוד כיצד לשלוט בכעסים שלהם, כיצד לעבוד דרך רגשותיו וכיצד לתקשר, לומר ולבקש את צרכיו בצורה יעילה יותר. מסיבות מובנות, תרופת ילדים בגיל זה מעוררת מחלוקת.