לילדים CBT

טיפול CBT לילדים, הוא אחד מהטיפולים היעילים ביותר. זוהי שיטת טיפול התנהגותית קוגניטיבית, כאשר הפסיכולוג מגדיר מראש מהן מטרות הטיפול, ועל הילד לגלות נכונות ולשתף פעולה.

לילדים – מה זה בדיוק CBT

באמצעות טיפול CBT לילדים, הם יקבלו את כל הכלים בכדי שיוכלו להתמודד עם הבעיה ממנה הם סובלים. מדובר בקושי רגשי, אך גם התנהגותי. כדאי להגיע לאחד המכונים הטובים בארץ, הממוקם בחיפה והסביבה, שם נערכים גם אבחונים פסיכולוגיים, אבחונים פסיכו דידקטיים, הכל בהתאם לצרכיו של כל ילד.

דרישה לאקטיביות

כאשר מדובר בטיפול CBT, יהיה על הילד להיות אקטיבי ולקחת חלק פעיל בטיפול. עליו גם לגלות נכונות.

יתרונות הטיפול

טיפול CBT לילדים יש לו גם תכלית, לרוב זהו טיפול פסיכולוגי קצר יחסית הנמשך כמה חודשים, כאשר יש לכוון את הילד למטרות אותן הוא רוצה להשיג. לא מעט מחקרים מראים כי טיפול CBT הוא בין היעילים ביותר. בעזרת הטיפול כל ילד יקבל כלים בכדי לשלוט הן ברגשות שלו והן בחרדותיו.

בחירת מכון טיפולים CBT

לא כל פסיכולוג התמחה בשיטת CBT, לכן יש לפנות אל מכון מומלץ וותיק, המעסיק את אנשי המקצוע הטובים ביותר אשר התמחו בשיטת טיפול זו, ולא רק זאת, הם גם הוכשרו ורכשו ידע רב.

על פי CBT, ניתן לזהות מטופלים עם דפוסי התנהגות הפוגעים בשגרת היומיום שלהם, רגשותיהם גם יוצרים מחשבות שליליות. ככלל, שיטת CBT, מיועדת לטפל במחשבות, כך גם איכות חייו של המטופל תעלה, וגם ניתן לראות שינוי בתגובותיו לגבי המחשבות שלו.

המטרה החשובה ביותרהמטרה החשובה ביותר היא חשיפת המטופל ובדרך מבוקרת לשלל מצבים, כל זאת בכדי להתמודד עם קשיים רגשיים ואף להפחית אותם או להעלימם. למידע נוסף בנושא טיפול פסיכולוגי לילדים