טיפול קוגניטיבי התנהגותי בילדים

והיה וילדכם סובל מבעיות רגשיות, הגיע הזמן לטפל בכך, בשום פנים ואופן לא להתעלם או להזניח, אחרת הוא יגרור את הבעיה למשך שנים. טיפול קוגניטיבי התנהגותי בהחלט יכול לעזור, זוהי שיטה מוכחת עם הרבה מאוד הצלחות.

הטיפול המקצועי ביותר נגד חרדות

והיה ומדובר בחרדות מהן סובל ילדכם, כדאי לדעת כי טיפול קוגניטיבי התנהגותי לילדים הוא בין היעילים ביותר כיום לחרדות.

במה מתמקד הטיפול

הטיפול בילדים מתמקד בשינוי החשיבה ודפוסי התנהגות מסוימים. כמו כן מדובר בטיפול שאיננו אורך הרבה זמן, מדובר בתקופה של כמה חודשים, אולם ייתכן כי הילד יידרש למשך טיפול ארוך יותר. כמו כן שיטת טיפול זו הינה ממוקדת, מכוונת מטרה, והעיקר הוא שילדכם יקבל את כל הכלים הדרושים שלו על מנת שידע כיצד להתמודד עם החרדות.

מהם העקרונות של טיפול קוגניטיבי התנהגותי בילדים

קיימים גם עקרונות. ביניהם הענקת כלים לילדכם להתמודדות עם המצב. עניין זה תקף לא רק להווה אלא גם לעתיד לבוא. חרדות עלולות לפגוע בתפקודו של הילד ולהפריע לו. חרדות יכולות גם לצוץ במפתיע, וילדכם יקבל את כל הכלים האפשריים בכדי גם להתמודד עם הקשיים והחרדות בעצמו, מה שיעלה גם את בטחונו העצמי.

מתי לפנות לטיפול פסיכולוגי לילדים ובני נוער

שאלה טובה והתשובות ברורות. כאשר אתם חשים שמשהו איננו תקין עם הילד, התנהגותו השתנתה והוא מראה סימנים של מצוקה רגשית, בכדי לעזור לו לעבור את כל המהמורות הרגשיות, זה הזמן להגיע לפגישת ייעוץ עם הפסיכולוג.

לפנות לפסיכולוגים מקצועיים פסיכולוגים המטפלים בילדים בשיטת CBT, התמחו בתחום וקיבלו הכשרה, במהלך ההתמחות הם גם רוכשים ידע רב וחשוב, וקיימת גם גמישות רבה. אפשר להגיע למכון אולם גם ניתן לנהל את השיחות והטיפול דרך הזום. למידע נוסף פנו לעופר כהן