קוניזציה – זה מה שחשוב לדעת

הרפואה הפתולוגית כוללת לא מעט תחומים בעוד שהיא נועדה לאפשר לנשים רווחה ובריאות בכול מה שקשור לגופן ולאיברים השונים שבגוף. כיום יש לא מעט שיטות לאבחונים פתולוגיים בעוד שבאמצעות ביצוע אבחון בשם ‘קוניזציה’ אפשר לאתר גידולים בצוואר הרחם ולאחר מכן להסירם, זאת באמצעות המומחים. אבל מה צריך לדעת על האבחון הזה? הנה מספר פרטים חשובים: 

אבחון באמצעות קוניזציה 

קוניזציה הוא אבחון ללא נזקים שנעשה עם מינימום נזקים לצוואר הרחם. כאשר מבצעים את האבחון לוקחים למעשה ביופסיה מצוואר הרחם. הביופסיה מאפשרת בדיקה של רקמות. כאשר מבצעים את האבחון, חשוב כי הבדיקה תהיה נכונה, לא מזיקה ושאינה פולשנית: לכן חשוב להכיר את שיטת האבחון כדי להירגע קצת בנושא של בדיקות פולשניות באזור צוואר הרחם: 

קוניזציה היא למעשה ביופסיית חרוט שנלקחת באמצעות ניתוח זעיר מאד שמטרתו לאתר גידולים בצוואר הרחם. בזמן הניתוח או האבחון מסירים רקמה נגועה בצורה של חרוט על מנת לבצע אבחון פתולוגי לאיתור גידולים. יש מקרים מעטים שבהם יש לבצע – לאחר לקיחת הרקמה – תפר קטן בצוואר הרחם וזאת רק במקרים של החלשות הרחם בשל הפרוצדורה. עם זאת עול פי רוב, אבחון כמו קוניזציה נעשה בצורה העדינה ביותר ללא נזקים ועל ידי מומחים בגניקולוגיה ובבעיות גניקולוגיות. 

> מה זה ניתוח וסטיבוליטיס? קראו על הניתוח בלינק

חשוב לדעת כי בדיקה כמו קוניזציה נערכת מספר דקות ואינה מסוכנת בעוד שחשוב לבצע אותה במקרים של חשד לגידול כמו גם במקרים בהם יש חשש להתפתחות סרטנית. לאחר ביצוע הבדיקה אפשר לקבל את התוצאות ולהתאים טיפול רפואי שיסייע להמשיך בחיים איכותיים טובים ובריאים.