השתלה ביום אחד – האם זה מתאים לכולם?

השתלה ביום אחד

שן שנופלת כתוצאה ממכה היא עסק ביש של ממש, ובמיוחד כאשר מדובר על שן קדמית שנשברת ונופלת ובכך פוגעת במראה האסתטי של הפנים. כדאי לדעת כי בעזרת חידושים בתחום רפואת השיניים, קיים פתרון מהיר וייחודי במקרים אלו המאפשר לבצע השתלה של השן החסרה ביום אחד בלבד.

השתלה ביום אחד מתבצעת במרפאת המומחים של ד”ר ג’רי כהן במקרים בהם שן אחת או יותר חסרה בפה של המטופל, ועל ידי טיפול ייחודי המבוצע במהלך יום אחד בלבד ניתן לחזור ולחייך ללא חשש. הטיפול מתבצע באמצעות השתלה של שתלים דנטליים המוחדרים אל הלסת, ומשמשים כעוגן חזק ויציב להתקנת כתרים מלאכותיים שמחליפים את כותרת השיניים הטבעיות שחסרות.

כיצד מתבצע הטיפול של השתלה ביום אחד?

הטיפול המסורתי של השתלת שיניים כולל בדרך כלל עקירה מהשורש של שן פגועה, המתנה לריפוי טבעי של אזור זה בפה, לאחר מכן השתלה של שתל דנטלי והמתנה נוספת לאיחוי וריפוי מלא ובסופו של דבר התקנה סופית של כתר השן המלאכותית המתחברת אל השתל שהושתל בלסת.

השתלה ביום אחד למעשה “מדלגת” על זמני ההמתנה הרגילים, ומאפשרת לבצע את ההשתלה של השתל והתקנת הכתר ביום אחד בלבד. 

אילו מועמדים מתאימים להשתלת שיניים ביום אחד?

השתלת שיניים ביום אחד מיועדת למטופלים שנגרם להם נזק לשיניים כתוצאה מחבלה, טראומה או מחלה של השן המצריכה עקירה והחלפה בשן מלאכותית. כיוון שהטיפול מתבצע ביום אחד ללא המתנה לתהליך הריפוי הטבעי של הגוף, מטופלים בעלי עצם לסת חזקה ועמידה יהיו המתאימים ביותר לסוג זה של השתלה. 

כיוון שהשתל הדנטלי מוחדר אל עצם הלסת, לעצם הלסת יש תפקיד מהותי בעיגון השתל ונשיאה בעומס של הכתר שמותקן על גבי השתל. משום כך מטופלים הסובלים מבעיות בריאותיות כמו סכרת כרונית או מטופלים מעשנים עלולים לא להתאים לטיפול מסוג זה.

מהם היתרונות של הטיפול?

היתרון הבולט והמרכזי של הטיפול הוא הזמן שנחסך למטופל, כך שבמקום לבזבז זמן ומשאבים לצורך תיקון השיניים החסרות ושיקום הפה – באמצעות השתלת שיניים ביום אחד הוא יכול לחזור ולחייך, וכך גם הביטחון העצמי שלו לא נפגע.