השתלות שיניים בהרדמה מלאה – האם כדאי

טיפולי השתלות השיניים היום מתקדמים במיוחד, השיניים המושתלות נראות ממש כמו שיניים רגילות וניתן לבצע את ההשתלה אפילו ביום אחד. יחד עם זאת, מדובר בטיפול שעבור אנשים רבים הוא מפחיד מאוד ולכן רבים שוקלים לעבור טיפול השתלת שיניים בהרדמה מלאה. אם גם אתה חושש מטיפול השתלת שיניים בהרדמה מקומית בלבד, המאמר הקרוב יעזור לך להבין את הנושא לעומקו.

מתי מבצעים טיפול השתלת שיניים בהרדמה מלאה

ישנן סיבות המחייבות לבצע את השתלת השיניים בהרדמה מלאה. לדוגמא מטופלים הסובלים ממגבלות פיזיות או נפשיות. ישנם אנשים כגון בעלי מוגבלות שכלית שיהיה קשה להסביר להם מהו הטיפול אותו הם עומדים לעבור ויש חשש שהם יפריעו במהלך הטיפול ובטעות יסבו נזק לעצמם או לרופאים.

בנוסף לאנשים אלו, ישנם אנשים המפחדים מטיפולי שיניים, שהמחשבה לשבת עם פה פתוח לאורך זמן תוך כדי שמיעה של פעולת מכשירים רבים מרתיעה אותם. במקרה בו באמת מדובר בפוביה דנטלית ישתמשו בהרדמה מלאה. אחוז האוכלוסיה הסובל מפוביה דנטלית הוא כ- עשרה אחוזים. לפעמים אנשים אלה נוטים גם להזניח את הטיפול בשיניים שלהם ובגלל הפחד ממרפאת השיניים הם ידחו טיפולים כמה שאפשר, במקרים אלו הרדמה מלאה היא פתרון טוב לצורך ביצוע הטיפול.

במקרים נוספים, כגון אנשים שמצבם הבריאותי לא מאפשר התמודדות עם לחץ גדול כגון חולי לב וריאות, מסוכן להעביר אותם טיפול כזה עם הרדמה מקומית ולכן הרדמה מלאה זוהי אופציה הכרחית בשבילם.

בכל מקרה בו מבצעים הרדמה מלאה יש צורך ברופא מרדים. למעשה, כאשר השתל השיניים תעשה באמצעות הרדמה מלאה כל הטיפול יעשה בבית החולים.

ישנם שני סוגים של הרדמה מלאה, האחת היא טשטוש בה המטופל ממשיך לנשום בכוחות עצמו ושומר על רפלקסים בסיסיים. השנייה הינה הרדמה מלאה.

איפה עושים השתלת שיניים בהרדמה מלאה?

חשוב לציין שטיפולים בהרדמה מלאה עושים רק במרפאה מורשית כמו מרפאת לובנדנט בע”מ הכוללת את כל הציוד הנדרש, ציוד להחייאה, ציוד ניטור ותרופות למקרי חירום. כמו כן נדרש גם צוות הכולל רופא מרדים ואח\אחות מוסמכת בהרדמה.