כל מה שחשוב לדעת על הרטבת לילה אצל מבוגרים

הרטבת לילה היא מציאות מורכבת ולא נעימה בכלל. זה נכון באשר לילדים, לבני נוער, וכמובן שגם למבוגרים. אמנם מרבית הרטבות הלילה בילדים חולפות במהלך השנים. וגם אם לא מטפלים בהן הן ייעלמו במהלך השנים. אבל בכל זאת קיימת בעיה של הרטבת לילה במבוגרים. מדובר על קושי מטריד ולא נעים. אבל יש פתרונות כמו שמציע ד”ר קובי שגיא, וחשוב למצוא את הפתרון המומלץ שיאפשר לכם לנהל את החיים שלכם בצורה נעימה ונקייה בלי להשלים עם הגזירה.

המקור להרטבות לילה במבוגרים

בשונה מהרטבות לילה בילדים, הרטבות של מבוגרים עלולות לנבוע מבעיות רפואיות. זו עשויה להיות סכרת בלתי מאוזנת, בעיות בשלפוחית השתן וכדומה. היות ומדובר על בעיות רפואיות, חשוב מאוד להציע את הטיפול המתאים על מנת לפתור את הבעיה שגורמת לתופעה הזו להתרחש. כדי לטפל בעניין יש לפנות אל רופא משפחה ולשוחח על התופעה. בעזרת רופא ניתן לבחון את התופעה הקיימת, לזהות את המאפיינים של ההרטבה, ולאחר בחינת התיק הרפואי של המטופל לקבל החלטה באשר לטיפול הנכון לו.

ד”ר קובי שגיא וטיפול בהרטבות לילה

כל זה נכון באשר להרטבות לילה של מבוגרים. אבל בכל מה שקשור להרטבות לילה בילדים המציאות שונה משמעותית. היות שכאשר מדובר על ילדים הגישה המקובלת כיום טוענת כי אין מדובר על בעיה רפואית או על קושי של ממש. כי אם על שינה עמוקה מאוד אשר גורמת לכך שהילד לא יחוש באיתותים שגופו שולח לו. הוא לא מתעורר ולא מתאפק ולכן מרטיב במיטה. היות שכך טיפול בילד לא יתמקד בהיבט הרפואי, כי אם בהיבט ההתנהגותי.

שיחות, מוטיבציה ואמון עם ד”ר טל שגיא

הטיפול במרפאה של ד”ר טל שגיא מתנהל בשיטה בה חותרים לחזק את הילד ואת האמון ביכולת שלו לשמור על היגיינה בכל שעות היממה, כן, גם כאשר הוא ישן שנת לילה. מתוך אמון זה מחזקים את האמון של הילד ביכולת של עצמו ומעצימים אותו. כך שהוא אכן יוכל ללכת לישון ולהתמודד עם שליטה מלאה על הסוגרים ביום וגם בלילה.