?מה עושים עם שתלים שנכשלו

החדרת שתלים חדשים לחלל הפה היא עבודה מאד מקצועית שמבצעים רופאי שיניים מומחים שעברו הכשרה ייחודית וממוקדת לנושא זה, בנוסף לשנות הלימוד שלהם לצורך קבלת תעודת רופא שיניים.

?מה עושים עם שתלים שנכשלו

כאשר נוצרת תגובה דלקתית, נפיחות שמתפתחת, אדמומיות ואף הפרשת מוגלתית, המטופל מקבל אנטיביוטיקה כדי להיטיב את המצב. עם זאת מצב בו השתלים לא הוחדרו כראוי יוצר אי נוחות משמעותית בחלל הפה ולכן במקרים רבים אין ברירה אלא להוציא את השתל. במקרים הללו מאפשרים למקום להתרפא ולאחר מכן מבצע רופא השיניים השתלה חוזרת של השתל.

יש מקרים שבהם המטופל מאפשר לרופא השיניים הנוכחי לבצע זאת ויש מקרים שהמטופל מעדיף לעבור לרופא שיניים אחר שעל פי ההמלצות שקיבל הוא מיומן הרבה יותר.

הסיבות לכישלון החדרת השתלים

הסיבות לשתלים שנכשלו נובעות מפעולה לא מקצועית של רופא השיניים כיוון שהמחט פגעה בעצבים של השיניים בעת החדרת חומר ההרשמה, או בפגיעה בעצב השן תוך כדי תהליך הטיפול.

יש גם סיבות שקשורות למצבו הרפואי של הפציינט כמו אי הקפדה על ההיגיינה של השיניים, דלקת בחניכיים, עישון, שתיית אלכוהול ועוד.

יש גם מחלות שמשפיעות על יכולת הגוף לקלוט את השתלים החדשים ולכן מחוסר ברירה רופא השיניים נאלץ לשלוף את השתלים שנכשלו ולאחר פרק זמן של הבראה להשתיל אותם שוב. המחלות שיוצרות בעייתיות בעת החדרת השתלים הן סרטן עקב קבלת כימותרפיה והקרנות, סוכרת שבעקבותיה קצב הריפוי הוא איטי, מחלות לב עקב העובדה שהלקוחות צורכים תרופה כמו קומדין שתפקידה הוא לטפל בנושא דילול הדם.

השתלת שיניים היא פרויקט גדול וכאשר נוצרים מצבים של שתלים שכשלו מבצעים את הטיפול הנכון לכל מקרה.

קראו גם: איך לתבוע רופא שיניים