מה צריך לדעת על גז למזגן?

גז למזגן מהווה גורם מאוד חשוב לצורך הפעלה מוצלחת של המזגן. בד בבד, ישנם לא מעט תקלות במזגן הנגרמות כתוצאה מעודף גז במזגן או כתוצאה מדליפה של גז במזגן. אם מדובר על תקלה של דליפת גז, לרוב יהיו צורך למלא גז למזגן או להחליף לגמרי את בלון הגז של המזגן בחדש. חשוב מאוד לרכוש גז מתאים לסוג המזגן שלכם ובמידה ואינכם יודעים כיצד למלא את הגז באופן עצמאי, חשוב להזמין טכנאי מזגנים שיבצע את עבודת המילוי עבורכם.

מהו גז למזגן?

למזגן יש מערכת שהתפקיד שלה הוא להעביר גז ממכל לצינורות, כאשר מהצינורות הגז המדובר עובר אל החדר הממוזג. מה שמאפשר את התנועה של הגז הוא המדחס. הגז למעשה הוא זה שמוביל לירידה בטמפרטורה של החדר ולקירור החדר ועל כן, בכל מקרה שבו יש דליפת גז ובגין זאת אין מספיק גז במזגן, החדר לא יתקרר כראוי או שלא יתקרר כלל והדבר תלוי בכמות הגז החסרה. במקרה שבו המזגן לא מקרר, אם בדקתם את הפילטרים והם נקיים, ניתן לחשוד כי מדובר כל תקלה כלשהי הגורמת לדליפת גז מהמזגן. דליפת הגז המדוברת יכולה להיגרם כתוצאה מהמערכות השונות של המזגן המתבלות עם הזמן, במיוחד כאשר מדובר על מזגן שלא תחזקו אותו בצורה טובה על ידי ביצוע פעולות תחזוקה שגרתיות לרבות ניקוי פילטרים. מקרה נוסף שבו תתרחש דליפת גז הוא במקרה שבו המזגן לא הותקן בצורה יעילה.

איזה גז צריך לבחור למזגן?

בין אם מדובר כל מילוי גז למזגן ובין אם מדובר על החלפת בלון גז למזגן, חשוב מאוד לבדוק מהם הנתונים הרשומים על המדבקות המצויות ביחידה החיצונית של המזגן שלכם. חשוב כמובן כאשר מוסיפים גז גם למדוד לחץ כאשר מוסיפים אותו וזאת בכדי להגיע ללחץ הגז הרצוי. את הגז ניתן לרכוש מחברה המציעה מוצרים שונים עבור מזגנים, כאשר חשוב מאוד לבחור בחברה אשר ידוע כי הגז שהיא מוכרת הוא איכותי. גז לא מספיק איכותי, לא יספק את המענה הנדרש ובהתאם לכך, המזגן לא באמת יצליח לקרר. גם אם מדובר על בלון גז שיש להחליף במזגן וגם אם מדובר על מילוי גז, חשוב מאוד לבחור אותם בקפידה.

גז למזגן הוא דבר חשוב מאוד המשפיע על יכולת הקירור של המזגן ועל כן, אם אתם חושדים שהמזגן שלכם לא מקרר כי חסר לו גז, זה הזמן לוודא זאת ולרכוש גז איכותי ומתאים למזגן שלכם, על מנת למלא אותו.