זוגיות טובה – קווים לדמותה

אחרי כל כך הרבה שנים שאתם יחד, כבר שכחתם מה זה להיות אחד בלי השני. למרות ההרגל שקיים בלהיות ביחד, יצא לכם לשאול את עצמכם אם אתם מרגישים כי הנכם נמצאים בזוגיות טובה? שאלה זו צריכה להישאל אצל כל אדם המחזיק בזוגיות, בין אם מדובר על זוגיות צעירה שרק התחילה או זוגיות וותיקה שכבר העמידה משפחה גרעינית קטנה. אז מהי זוגיות טובה ואיך תדעו אם הקשר הזוגי שלכם מבוסס ואיכותי? הנה כמה דברים שכדאי לדעת על הנושא.

מהי זוגיות טובה?

זוגיות היא למעשה נקודת מפגש שנוצרה ברגע אחד בין שני אנשים זרים. נכון כי יש פעמים בהם זוגיות נוצרת בין חברי ילדות, קולגות לעבודה, שכנים או כל זוג אחר שמחזיק בהיכרות מוקדמת עם הצד השני – אך אין ספק כי הקשר הזוגי הוביל את כל אחד מהצדדים להיכרות מעמיקה יותר, הרבה יותר מקשרים אחרים שנוצרים בין מכרים. 

כיוון שנוצרת היכרות בין אנשים זרים אחד לשני, הם מבססים בצורה הדרגתית את הקשר ביניהם עד שהוא הופך להיות קשר זוגי טוב. לכן ניתן לומר כי זוגיות טובה היא כזו שנבנתה בצורה נכונה כבר מבסיסה, כך שכל אחד מכיר את בן/ת הזוג שלו בצורה הטובה ביותר, מודע לחוזקות והחולשות שלו ומעוניין להמשיך ולחלוק איתו את המשך חייו.

האם ניתן להציל זוגיות לא טובה?

זוגיות טובה לטווח ארוך איננה קיימת רק באגדות, היא אפשרית לכל זוג שביסס את הקשר הזוגי שלו כמו שצריך. יחד עם זאת יש לזכור כי זוגיות שאיננה טובה אינה נידונה לכישלון מיידי, אלא ניתן להצילה באמצעות ייעוץ וליווי של יועצת ומטפלת זוגית שתסייע לכל אחד מבני הזוג להבין היכן קיימות בעיות ביחסים ביניהם, וכיצד ניתן לגשר עליהם כדי להחזיק בזוגיות טובה.