תרופות סבתא לכאבי גרון

כאב גרון זהו אחד הסממנים המובהקים של החורף. החורף שמביא אתו את גשמי הברכה, מביא גם ווירוסים שונים, דלקות שמתפתחות ועוד שלל תופעות המכונות כולן בכינוי – מחלות חורף.

כאב גרון הוא כאב מטריד ומציק במיוחד בדומה כמו אפטות בפה לפחות. הוא מפריע לשגרת החיים יותר מכל כאב אחר. כי אפילו בליעת הרוק נעשית מסובכת וכואבת. שלא לדבר על איכלה או שתייה.

אז מה עושים עם כאב הגרון?

לפני שנפנה לבדוק מהם תרופות סבתא לכאבי גרון, חשוב לדעת כי עם בעיות או מחלות גרון – אסור לשחק.

לא פעם, הסיבה לכאב הגרון היא דלקת חיידקית. דלקת בגרון זה בדרך כלל סטרפטוקוקוס. מדובר בחיידק שאי אפשר להתחכם איתו. תה עם לימון או תה עם דבש לא תמיד יצלחו עליו וגם אם נדמה כי הכאב נחלש ואפילו החום שליווה את כאב הגרון ירד, עדיין אין זה אומר שהחיידק נסוג מהגוף. ישנם מקרים לא מעטים אשר בהם החיידק שנשאר חי ופעיל עבר לאזורים אטרקטיביים עוד יותר בגוף. באזור הפרקים או אפילו על שסתום הלב. מדובר בתופעות עשויות להיות מסוכנות ממש עד כדי סכנת חיים. מסיבה זו חשוב כל כך להיבדק ולערוך משטח גרון בכל חשש כי מדובר בדלקת גרון.

>הכירו טיפול טבעי לאלרגיה

תרופות סבתא להקלה על כאבי הגרון

בכל מקרה, גם אם מדובר בווירוס וגם אם זה חיידק, אפשר וכדאי לנסות להקל על הכאבים. הדבר הכי מוכר לכולנו זה כוס התה המיתוגולית. כוס תה כפי שהיא מצליחה להקל מאוד על כאבי גרון. החום של המשקה משכך במעט את הכאב ומרגיע את הגרון הדואב. מעבר לזה יש את התוספות המקובלות כמו טיפות לימון אותם מוסיפים לכוס התה, כפית דבש שמחליפה את הסוכר כאשר שני אלו יחד מרגיעים במידה משמעותית את כאב הגרון.

חשוב לדעת כי למרות שבעת הצורך, כלומר כאשר ישנו חיידק בגרון, יהיה צורך ליטול אנטיביוטיקה למשך עשרה ימים, הכאבים אמורים לחלוף הרבה לפני שמסיימים את נטילת התרופה. למעשה כבר לאחר יום וחצי או לכל היותר יומיים תורגש הקלה משמעותית.