נשירת שיער אצל גברים – יותר נפוץ ממה שחשבתם

נשירת שיער היא בעיה נפוצה שמתרחשת אצל גברים רבים מסיבות כאלו ואחרות, אך חשוב להבדיל בין נשירת שיער מתונה שהיא זמנית לבין נשירה ממושכת הגורמת להתקרחות. כאשר שערות נושרות משיער הראש, ישנן שערות חדשות הצומחות במקומן באופן טבעי. במידה ולא קיימת תחלופה של שערות חדשות, ישנם אזורים בקרקפת עם קרחות שיער שבמשך הזמן קרחות אלו ילכו ויגדלו עד למצב של חוסר בצמיחת שיער בכל אזור הראש.

דרך כאן וגם דרך המאמר הבא נבין מהן הדרכים למניעת נשירת השיער, ונסקור כמה פתרונות אפקטיביים לבעיה זו.

כיצד למנוע נשירת שיער

במידה ונשירת השיער נובעת מבעיות תזונה, ניתן למנוע את נשירת השיער על ידי אכילה של מזונות בריאים ועשירים בחלבון כמו קטניות, דגים, ביצים, שקדים וכמובן גם ירקות העשירים בוויטמינים. במקרים של נשירת שיער כתוצאה מלחץ נפשי, יש לנסות ולהפחית את רמות הסטרס באמצעות מנוחה ואף פגישות עם איש מקצוע מוסמך. נוסף לכל המלצות אלו, כדאי לשמור על אורח חיים בריא בעזרת פעילות גופנית, מנוחה בשעות הלילה ותזונה נכונה כדי להימנע עד כמה שאפשר מגורמים העלולים להיות התוצאה הישירה של נשירת שיער.

פתרונות לנשירת שיער

כדאי לדעת כי במצבים של נשירת שיער כתוצאה מנטייה גנטית, קשה במיוחד למנוע את המצב הזה ולכן קיימים מגוון פתרונות המסייעים לבעיה כמו תמיסות ופורמולות טבעיות, מסרקים מיוחדים, גלולות טבעיות וכן גם טיפולים אלטרנטיביים המתבצעים עם צמחי מרפא טבעיים. בנוסף לאלו, ישנם גם פתרונות מורכבים ופולשניים יותר, אשר עלולים לחשוף את המטופלים לסיכונים גבוהים יותר. לכן מומלץ לבדוק בקפידה כל אפשרות ופתרון, ולהעדיף את הפתרונות הטבעיים המוצעים על ידי מומחים בתחום טיפול בהתקרחות.