אקנה הורמונלי

פצעי בגרות או בשמם הרשמי אקנה, הם פצעים אשר משפיעים רבות על אנשים הסובלים מהם בטח כאשר מדובר באקנה הורמונלי אשר יכול לגרום להתפרצות אקנה קשה שלעיתים יש קושי רב להתמודד עם ההתפרצות.

מה זה בדיוק אקנה הורמונלי

הגוף שלנו מורכב מאיברים ומערכות שונות אשר התקשורת בין התאים השונים מתבצעת בין היתר באמצעות הורמונים שהם תרכובות כימיות מיוחדות. רבים מכירים את הורמוני האסטרוגן, טסטוסטרון, פרוגסטרון ועוד, אשר בין היתר אחראים על תפקוד תקין של מערכת המין, פוריות, מחזור חודשי וכדומה. בגיל ההתבגרות רמות ההורמונים עולה אופן משמעותי מה שמשפיע בין היתר על מראה עור הפנים והתפרצות של אקנה. אקנה הורמונלי מתאפיין בכך שהוא מופיע בעיקר על קו הלסת והסנטר.

מי סובל מאקנה הורמונלי

אקנה הורמונלי מאפיין לרוב נערים ונערות בגיל ההתבגרות אשר חווים שינויים הורמונליים קיצוניים כחלק מתהליך ההתבגרות שלהם. יחד עם זאת יש עוד שלבים בחיים בהם יש שינויים הורמונליים שיכולים לבוא לידי ביטוי באקנה כמו למשל בתקופת הריון או אחרי לידה, כאשר יש מחלות שונות המשפיעות גם על רמות ההורמונים בגוף וכדומה.

איך מטפלים באקנה הורמונלי

טיפול באקנה הורמונלי צריך להיות משולב. בין הדברים המשפיעים על המצב ההורמונלי יש את הפן הנפשי שזה אומר מתח ולחץ. בנוסף אצל נערות ונשים יש את הנושא של מחזור חודשי שזה תקופה בה יש שינויים הורמונליים, גם לתזונה יש חלק שכן יש מזונות שיש בהם הורמונים בעיקר מוצרים המגיעים מהחי כמו מוצרי חלב, בשר, עוף ועוד וכמובן לא לשכוח לשמור על עור הפנים על ידי ניקוי הפנים ושימוש בתכשירים מותאמים ולא לוותר על ניקוי יסודי אצל קוסמטיקאית אחת לתקופה, ואם המצב מאוד רציני לשקול תרופות שיעזרו לאזן את מצב ההורמונים בגוף.