איך בוחרים אופניים?

אם אתם עומדים לרכוש אופניים לרכיבת שטח או כביש, או לצרכי הגעה ממקום למקום – הרי שלא רוכשים אופניים מבלי לבדוק בדיוק מה מתאים עבורכם. התשובה לשאלה איך בוחרים אופניים נובעת הן מהצרכים שלכם, מהתקציב העומד לרשותכם ומאלמנטים נוספים. ריכזנו לפניכם את כל מה שחשוב לדעת. 

מחפשים חנויות ספורט שמוכרות אופניים? בקרו אצלנו >>>

מטרת הרכיבה

בבחירת אופניים חשוב לדעת מה הצורך שלכם. האם יש לך צורך לנסיעות קצרות להגעה ממקום למקום בתוך העיר למשל, או שיש לכם צורך באימוני כביש או שטח עם קבוצת רכיבה מקצועית. לכל אחד מהמקרים יתאימו אופניים אחרות. יש אופני שטח, יש אופני כביש ויש אופניים פשוטות. יש אופניים חשמליות ויש ידניות – ולכן מאוד חשוב קודם כל להבין מהי המטרה. ואחרי שמיקדנו את המטרה הרבה יותר קל לענות על השאלה איך בוחרים אופניים. 

בא לכם להתחדש בנעלי אדידס או בנעלי ספורט אחרות? קפצו לחנות שלנו >>>

התקציב

נניח למשל שהמטרה היא רכיבה בתוך העיר, בדרך מישורית, לצרכי הגעה ממקום למקום. השאלה הבאה שנשאלת היא מהו התקציב שלכם. האם מדובר על תקציב של עד אלפיים ₪ למשל או על תקציב של 5 אלפי שקלים. במקרה השני תוכלו לרכוש אופניים איכותיות הרבה יותר לעומת תקציב שהוא פחות מחצי. לא תמיד חייבים לרכוש את האופניים הכי יקרות, ואם מדובר בזוג האופניים העירוני הראשון שלכם, הרי שכדאי מאוד לא לקפוץ ישר לדגמים היקרים ביותר אלא לעשות את הבדיקה המתאימה ביחס לדגם שישרת את הצרכים שלכם מבחינת התקציב ועלות אל מול תועלת כמובן.

חשמליות או לא

בשנים האחרונות נפוץ מאוד לראות בתוך העיר רוכבי אופניים חשמליות. זה נוח, קל, חוסך זמן וכיף. אופניים חשמליות הן יקרות יותר מאופניים ידניות, ולכן חשוב לתת את הדעת איזה אופניים אתם בדיוק צריכים.