איך מתמודדים עם דלקת חניכיים שלא עוברת

לא מעט אנשים סובלים מדלקות חניכיים. גם אנשים אשר מקפידים על היגיינה של הפה וטיפולי שיניים לא פעם סובלים מדלקות. בעוד שישנם מקרים שבהם מדובר על תופעה חולפת וכל מה שהם נדרשים לעשות זה להיעזר במשחות שיניים רלוונטיות וכן בשטיפות לפה, ישנם כאלה שדלקת יכולה לנבוע אצלם בשל מצבים בריאותיים והיא יכולה לחזור שוב ושוב ללא מעקב רפואי רציני וטיפול רפואי מתאים ועל כן, חשוב מאוד לפנות לרופא שיניים בכדי לבצע בדיקה מקיפה במקרה של דלקת חניכיים שלא עוברת.

דלקת חניכיים- במה מדובר?

מחלת חניכיים מהווה למעשה מצב רפואי שלא מעט אנשים סובלים ממנו. הדלקת נוצרת כתוצאה מהצטברות של פלאק או בקטריות על השיניים. כאשר מקפידים על צחצוח שיניים ועל טיפולי שיניים רלוונטיים, הצבע של החניכיים יהיה ורוד בהיר והן יהיו צמודות לשיניים. במצב של דלקת לעומת זאת החניכיים יהיו נפוחות ואדומות. לא פעם הן גם יהיו רגישות למגע. על אף שדלקת חניכיים יכולה כאמור להיות זמנית בלבד, לא פעם כאמור היא חוזרת שוב ושוב. לעיתים היא הופכת להיות חיידקית ובמקרה כזה חשוב מאוד לטפל במצב באופן מידי בכדי למנוע נזקים לשיניים.

מדוע חשוב לטפל בדלקת חניכיים?

ככל שמטפלים בדלקת חניכיים בצורה יעילה יותר ובשלב מוקדם יותר, כך הוא יהיה פשוט יותר וההתאוששות של המטופל תהיה טובה יותר. במקרה שבהם הדלקת לא מטופלת בצורה נכונה ובזמן המתאים עלולה להתפתח מחלת חניכיים שיכולה לפגוע בשן. הלכלוך אשר מצטבר על השן הופך לאבנית ולא פעם משם הדרך קצרה לפגיעה  בשן, לנסיעת חניכיים ועוד. דלקת פשוטה שלא מטופלת עלולה ליצור נזקים חמורים מאוד ועל כן, במקרים של דלקת שחוזרת שוב, יש לפנות באופן מידי לטיפול רפואי ובירור מסודר של המצב.