ד"ר טל שגיא: איך יודעים אם הילד/ה סובל מהרטבה לילה?

הרטבת לילה זו תופעה בלתי נעימה שרבים הם הסובלים ממנה. אך לא כל ילד שמרטיב מפעם לפעם כבר מוגדר כמרטיבן, ואין כמובן צורך לרוץ לחפש פתרונות עבור מקרה חד פעמי. איך נדע האם ההרטבות של הילד הם מקרים חד פעמיים או בעיה של ממש שחשוב לטפל בה? בדיוק לשם כך יש כללים והגדרות.

הגיל

הפרמטר הראשון שיש לבחון אותו הוא הגיל. כולנו יודעים שהיכולת להתאפק ולשלוט על הצרכים הם תחום נרכש. כל תינוק התחיל את דרכו בעשיית צרכים בלתי נשלטת ובמהלך שנות חייו הראשונות הוא למד לשלוט ולווסת. אחד השלבים הוא שליטה גם בשעות הלילה מתוך שינה. אמנם מרבית הילדים עוברים את הגמילה בסביבות גיל שלוש. אך בכל מה שקשור להרטבת לילה – רק החל מגיל 5 מתחילים לראות בהרטבה בעיה. (וודאי גם ד"ר טל שגיא יאמר זאת).

התדירות

הרטבה אחת בשבוע זה כבר יותר מידי עבורכם. הריח, הכביסות, חוסר הנעימות ואולי גם הכעס… אבל מבחינה רפואית אין מדובר על בעיה המוגדרת כהרטבה. כיוון שכדי להיכנס להגדרה של הרטבת לילה סופרים שני לילות של הרטבה בכל שבוע בממוצע.

הימשכות התופעה

ילד שהרטיב במהלך שבוע אחד פעמיים עדיין לא נחשב כסובל מהרטבת לילה. רק במידה והתופעה נמשכת שלושה שבועות באותה שכיחות יוגדר הילד שמי שסובל מהרטבת לילה.

לאחר ההבחנה – מה עושים?

הילד מאובחן על פי הכללים כמי שסובל מהרטבות לילה? חושבים לטפל? שימו לב שבדומה לתחומים רבים אחרים גם בעניין זה יש שיטות שונות ואפשרויות טיפול שנועדו לענות על הצורך ולפתור את העניין. אחת השיטות המומלצות והמצליחות ביותר היא השיטה של ד"ר טל שגיא. מדובר על שיטה שילדים רבים התנסו בה וראו תוצאות נפלאות.

הפתרון שלכם אצל ד"ר קובי שגיא

אם אתם מחפשים פתרון יעיל, אם נמאס לכם לנסות ולקוות, להתייאש ולהתאכזב יש לכם כתובת. שיטת הטיפול של ד"ר שגיא מומלצת בחום והיא מוכיחה את עצמה בקרב מטופלים רבים בכל לילה מחדש. פנו אל ד"ר טל שגיא וראו תוצאות – גם הילד שלכם יוכל להתמודד עם התופעה ולפתור אותה אחת ולתמיד!