איך להתמודד עם לקות שמיעה?

המאמר באדיבות מדטכניקה אורתופון

לקות שמיעה פוגעת באיכות החיים של כל מי שסובל מן הבעיה. ישנם אף תינוקות שנולדים עם לקות שמיעה, אולם הרוב אלה הם אנשים מבוגרים שהשמיעה שלהם במגמת ירידה. לפתע הם חשים לא בנוח, נמנעים מחברת אנשים, וגם ביטחונם העצמי יורד. איך להתמודד עם לקות שמיעה?

הדרך איננה קלה

שמיעה היא סוג של חוש, כאשר השמיעה יורדת, יש להתייחס לכך ולמצוא מענה. בנוסף, לא רק שהשמיעה נפגעת, מי ששמיעתו איננה טובה גם ימנע ממפגשים חברתיים שיגרמו לו למבוכה. זאת ועוד, כאשר כבד שמיעה מתקשה להבין מה נאמר בסביבתו, דבר זה עלול לגרום לדכדוך ואף דיכאון, הוא יחוש מנותק.

התמודדות עם לקות שמיעה

אין שום צורך להיות מדוכדך בשל לקות שמיעה. כיום במכוני השמיעה השונים יציעו לכם מכשיר שמיעה די מזערי וניתן להכניס לאוזן מבלי שיראו אותו. בנוסף על כך, מכשיר זה יודע כיצד לווסת צלילים, מה שחשוב ביותר כשאתם נמצאים מחוץ לבית. ולא רק מכשירי שמיעה תוכלו למצוא אלא גם אביזרים לשמיעה.

יש אנשים שמוותרים על המכשיר

כאו מדובר באנשים להם מכשיר שמיעה, אולם הם משאירים אותו בבית. יכולות להיות לכך סיבות שונות: מכשיר השמיעה יוצר רעש, אנשים בסביבה גם אף עלולים להתלונן על כך. הפתרון הנפוץ לבעיות מעין אלה הוא מכשיר שמיעה שלא כווננו אותו כפי שצריך. כמו כן, לעיתים מכשירי השמיעה אינם נוחים ומהווים מטרד.

איך להתמודד עם לקות שמיעה?

גם על המשפחה להירתם ולעזור, לעודד את לקוי השמיעה לצאת למפגשים חברתיים. על מנת שהוא ישמע אותנו, אין צורך לצעוק את אותו הדבר פעמיים, אלא רצוי לדבר בשקט ובאיטיות. מכשירי השמיעה של היום מתקדמים ביותר ומיוצרים באמצעות טכנולוגיות חדשניות.