איך לקבל אחוזי נכות ממשרד הביטחון?

חיילים משרתי סדיר, קבע ומילואים חשופים לסכנות רבות בשעת פעילותם הצבאית. המצב הישראלי אינו פשוט כלל, זה ידוע. מלחמות, מבצעים ופעולות מארב והיתקלות עם אויבי ישראל מלווים אותנו במשך כל שנות קיומנו, והמחיר הנפשי והגופני קשה מנשוא. חיילים רבים המקריבים את גופם ונפשם למען העם היושב בציון זכאים לסיוע ועזרה כאשר חלילה הם נפצעים ונפגעים בשל הפעילות הצבאית בה השתתפו או בהיותם במסגרת צבאית, ואין זה משנה אם זה קרב בפעילות שדה או בתוך משרד. כל עוד החייל משרת במסגרת צבאית, הרי שהוא תחת חסותו של משרד הביטחון לעניינים אלו.

במידה וחלילה חייל או חיילת נפגעים בצורה כזו או אחרת – מחלה שמתפתחת בזמן שהות בתפקיד צבאי, פציעה גופנית ומצב נפשי פגוע – הם עשויים להיות זכאים לקבל אחוזי נכות ממשרד הביטחון ובהתאם לכך הקלות רבות יחד עם פיצויים ותגמולים רבים מהמדינה.

הגשת תביעה נגד משרד הביטחון בבקשה לקבל אחוזי נכות

תהליך הגשת התביעה נגד הצבא ובפרט נגד משרד הביטחון האחראי לעניינים אלו, הינו ארוך ומצריך ליווי ראוי של עורך דין המתמחה ספציפית בתחום זה. הכרה בנכותכם מזכה אתכם ברשימת פיצויים בהתאם לגובה הנכות הנקבעת על פי מדרגות אחוזי הנכות שלכם. ראוי לציין שדרגת נכות בין 9%-1% לא זכאיים, למרבה הצער, לקבל פיצויים כספיים. 

סוחבים פוסט טראומה מהצבא? תאמו פגישת ייעוץ >>>

למי פונים לביצוע התביעה?

את התביעה צריך להגיש לקצין התגמולים במשרד הביטחון. רצוי מאוד לבצע זאת סמוך למועד השחרור שכם מהשירות הסדיר. אף על פי כן אפשרי להגיש תביעות נגד הצבא גם 3 שנים לאחר מועד השחרור. במידה ועבר יותר זמן יש להגיש תביעה מיוחדת על פי חוקי ההתיישנות.

חליתם או נפצעתם במחלה, פציעה או כל דבר שגרע לכם באיכות החיים במסגרת הצבאית? אתם לא לבד.