איך מורידים כרס

[גברת לא מזוהה בטלפון] “הלו שלום! אני מדברת עם מדריך כושר? התקשרתי כדי לברר איך מורידים כרס, בעלי ממש שמן ואני מעוניינת שירד במשקל!” 

אני מקבל לפחות 3 שיחות כאלה בחודש מנשים שמעוניינות לעזור לבני זוגם לרדת במשקל ולהיכנס למשטר אימונים בתקווה שיסגלו לעצמם אורח חיים בריא יותר. קראו על תוכנית אימונים לחדר כושר.

לפני שבכלל מתחילים לדבר על המטרה הכה שכיחה הזאת, חשוב לציין כי יש כמה נקודות חשובות שכדאי להזכיר לגבי המצב עצמו ולגבי התהליך באופן כללי.

מדד משקל תקין וסיווג לפי BMI

בכדי לברר האם אדם מסוים נחשב בטווח המשקל התקין לו, נהוג לבצע הערכה גסה לפי מדד ה-BMI  ולסווג את התוצאה לפי המפתח המתאים לתוצאות. את הסיווג נהוג לחלק לתת משקל, משקל תקין, עודף משקל, השמנת יתר. למרות שלעיתים אנשים מסווגים בעודף משקל, ייתכן כי הם בהחלט בריאים וההפך, אנשים המסווגים במשקל תקין לגמרי, עלולים לסבול מהשמנה ביטנית המעידה או מקושרת לבעיות בריאותיות שיש לטפל בהן. לכן חשוב כי לכל בדיקת מדד גוף תתלווה בדיקה נוספות או מערך בדיקות שלם נוסף.

חשוב לוודא כי השמנה איננה מסוכנת

על מנת לבדוק אם צריך בכלל להשיב על השאלה כיצד או איך מורידים כרס, חשוב לוודא כי בכרס סיכון של ממש אחרת כל העניין הוא אסטטי לגמרי ולכך יש לעשות למשל בדיקות דם. בבדיקות דם שהרופא מבצע ניתן למשל לראות את השומנים בדם, הסוכר ולקחת מדדים נוספים כגון לחץ הדם וכדומה.

תפריט תזונה הוא המפתח לירידה נכונה במשקל

תפריט תזונה הוא העיקר שיש להתמקד בו בתהליך של ירידה במשקל ועל כן חשוב לתאם פגישה עם דיאטנית מוסמכת על מנת לקבל תוכנית מותאמת אישית שתסייע בתהליך בדרך המיטבית. חשוב לא להסתפק בתפריטים גנריים שהורדו מהרשת אלא לקבל תפריט לפי הצרכים האישיים וההעדפות הספציפיות או הרגלי התזונה שלך.

ספורט ופעילות גופנית הם תהליך נלווה חשוב 

מה לא נכתב בהקשר לספורט ועל כן, חשוב לשלב פעילות גופנית בתהליך שתתרום מכמה בחינות. חיזוק השרירים ומערכת השלד. שיפור הסיבולת האירובית ומערכת הלב והריאה. שיפור פרופיל הדם, הפחתת סוכרים, הפחתת שומן. שינוי הרכבי הגוף והיחס בין אחוז השומן לשרירים.

טיפול נכון לעיתים מערב את כל בני הבית

קשה להיכנס לתהליך של אורח חיים בריא כאשר בן או בת הזוג אינם חלק מכך ועל כן לפני ניגשים בכלל לתהליך של איך מורידים כרס או מסגלים משטר כושר ותזונה, יש לתת את הדעת ולהתייחס לכך כחלק מהפתרון. לכן, אם יש בן או בת זוג שאורח חייהם אינו תואם את התהליך שעומד לפניך, צריך למצוא פתרון שמתאים לשני הצדדים.