ככה תדע שאתה מכור לקנאביס

ככה תדע שאתה מכור לקנאביס

עישון קנאביס הפך לעניין של מה בכך, בעוד שלא מעט אנשים, חלקם משכילים, חלקם בעלי קריירה או מנהלים משפחה וזוגיות- אשר צורכים קנאביס. צמח זה ממשפחת הקנבינואידים, ידוע כסם “קל” אך הוא כמו שאר הסמים – משנה תודעה ועם הזמן גם הופך לממכר. זאת בשל חומרים פעילים שמשפיעים על הגוף ועל המוח. חומרים פעילים כמו THC המצויים בקנביס, הם אלה שגורמים לחושת הרגיעה או של  “ריחוף” הגוף, אך הם אלה שיגרמו בסופו של דבר להתמכרות לקנאביס

מהם השימושים של קנאביס? 

בעולם מודרני מתקדם, כבר ידוע כי קנאביס – בהתאמה נכונה ובמינון נכון – יכול להקל על כאבים כרוניים. הצמח משמש לריפוי מחרדות ומתחים ועוזר לחולים מכול סוג: להתמודד עם כאבים והשלכות של המחלה. עם זאת, גם שימוש מבוקר וגם כזה שאינו מסודר – עלולים להוביל להתמכרות. כאשר ישנם מספר סימנים לזהות התמכרות: 

  • חיפוש תכוף אחר מקורות לעישון – מי שאינו מסתפק בעישון מתון, ומי שצורך את הקנאביס על בסיס יומי, ימצא עצמו מחפש כל הזמן אחר הדרך להשיג את הצמח. 
  • הפסקת הפעילות היום יומית המועילה – כאשר מפסיקים לעבוד, ללמוד או מצמצים משמעותית פעילויות חיוניות על מנת להתפנות לעישון: אפשר להבין כי פיתחתם התמכרות. 
  • התבודדות מחברים ובני משפחה – כאשר נפסקת פעילות חברתית או כאשר מתבודדים ולא יוצאים למקומות שונים מבלי לעשן סמים, הרי שישנה התמכרות באופק. 
  • חרדות, הפרעות שינה וקשיים חברתיים – אם אינכם מצליחים לתפקד, אם אתם סובלים מחרדה בזמן העישון או לאחר העישון, אם פיתחתם תחושות שלא היו קיימות כמו פרנויה, זעם ועוד, ייתכן ואתם מכורים לסמים. 
  • עשיית מניפולציות שונות – במידה ואתם מבצעים מניפולציות רק לשם העישון או הסתרתו, אתם עלולים להיות מכורים. 
  • מינון הולך וגדל – אם אתם צורכים את הסם יותר מן המקובל, אתם בוודאי זקוקים לייעוץ. לשם כך רצוי לבחור במומחים בגמילה מסמים, כמו גם למכוני גמילה שיוכלו לסייע לכם לאבחן את עצמכם, ולדעת האם הגיע זמן לטיפול.