איך מתגברים על פחד במה כך תפתרו את הבעיה מהשורש

צירוף המילים “עמידה מול קהל” מעורר אצל אנשים רבים – שבדרך כלל ניחנים בביטחון עצמי רב בהקשרים אחרים – אימה בעוצמה משתקת.

האם גם אתם מתחילים להילחץ רק מעצם המחשבה על כך שתיאלצו לעמוד מול קבוצה של אנשים ולדבר?

בין אם מדובר על עמידה מול קהל בעבודה או בלימודים, יש לא מעט סיטואציות בחיים שבמסגרתן אנשים נאלצים לתפוס את מרכז הבמה ולדבר מול אנשים אחרים.

אז אם גם אתם פוחדים פחד אימים מהרגע שבו תצטרכו לעשות זאת, אנחנו רוצים לעזור לכם להשתחרר מפחד קהל ולשתף אתכם מספר טיפים שיעזרו לכם לפתור את הבעיה מהשורש.

מספר טיפים יעילים להתמודדות עם פחד במה

  • תתרגלו מול המראה – בתור התחלה, חשוב שתרגישו שאתם, ללא קשר לקהל, יכולים לעשות עבודה טובה ולהעביר את החומר שלכם ביעילות. לשם כך חשוב שתבדקו את היכולות שלכם, ואת זה אתם יכולים לעשות באמצעות תרגול מול המראה. בעודכם עושים זאת, שימו לב למחוות שלכם, להבעות הפנים שלכם ולשפת הגוף שלכם. כך תוכלו להתחיל ללמוד במה אתם כבר טובים ומה אתם צריכים לשפר.
  • תשפרו את הנשימה שלכם – כאשר אתם לומדים להתמקד בנשימה שלכם, אתם מקנים לקול שלכם עוצמה רבה יותר. בנוסף על כך, נשימה נכונה גם תשרה עליכם רוגע ושלווה, שבהחלט יעזרו לכם לתפקד טוב יותר מול קהל.
  • תלמדו לנטרל את הלחץ שלכם – יש לא מעט שיטות שבאמצעות תוכלו ללמוד כלים שיעזרו לכם להפחית את רמות החרדה שלכם, וחשוב שתוסיפו לארגז הכלים שלכם כמה טכניקות שיעזרו לכם להתמודד עם רגשות שליליים לפני שאתם צריכים לעמוד מול קהל ולדבר. שיטות של שימוש בדמיון, כגון ויזואליזציה, יכולות לעזור לכם לתרגל בדמיון את ההצלחה שאתם רוצים להשיג.

כדאי להכיר! סדנאות לארגונים עם שרון גדרון