במה משחקים טיפוליים יעזרו לילדים שלכם

כל הורה רוצה להעניק לילד שלו את הטוב ביותר שהוא יכול, לכן כאשר הורים מגלים כי ילדים חווים קשיים ותסכולים כתוצאה מבעיות חברתיות שונות – הם מרגישים לרוב חסרי אונים כי אינם יודעים מה הדרך הנכונה לפעול כדי לעזור לילד, כי כישורים חברתיים הם דברים, פעולות והתנהגויות שנרכשות רק על ידי הילד באופן אישי.

אחת מהאפשרויות לסייע לילד במקרים כאלו היא להעניק תמיכה ועידוד, אך כדי להצליח להוביל לשינוי ושיפור של הכישורים החברתיים יש להעניק לו גם דרך טיפולים מהנה ופרקטית בדמות של משחקים טיפוליים.

מהם משחקים טיפוליים ומה המטרה שלהם? 

משחקים הם בין הדברים האהובים ביותר על הילדים, כיוון שבאמצעותם הם יכולים להרגיש תחושות של הנאה וכיף ולעשות את כל הדברים שהם הכי אוהבים. בשונה ממשחקים רגילים, משחקים טיפוליים הינם משחקים ייעודיים למטרות טיפוליות שונות, כמו ילדים שחווים קשיים חברתיים וזקוקים לקבלת כלים פרקטיים להתגברות על הבעיות החברתיות השונות. 

באמצעות משחק חברתי הנערך מול ילדים אחרים הם יוכלו ללמוד כיצד לשפר את הכישורים החברתיים שלהם, להבין כיצד עליהם להתנהג כשהם נמצאים בחברה של ילדים אחרים, כיצד לדחות סיפוקים או להיות פחות מופנמים וביישנים, וכל מחסום חברתי אחר המקשה עליהם בחיי היומיום. המשחק הטיפולי יאפשר לילדים להתנסות במשחקים חברתיים מהנים, וגם יעניק להם דרך טיפולית נכונה ומותאמת אישית כדי להתגבר על הקשיים השונים.

קראו עוד על משחקים טיפוליים לצורך שיפור מיומנויות חברתיות לילדים >>>

מה החשיבות בקבלת ייעוץ וליווי מקצועי לצורך שיפור הכישורים החברתיים?

כיוון שהמטרה המרכזית של משחקים טיפוליים היא במהותה טיפול על ידי משחק, משחקים אלו נערכים במסגרת מקצועית לייעוץ וליווי של ילדים הסובלים מקשיים ובעיות חברתיות. ליווי כזה יעניק לילד את התמיכה ודרך הטיפול המתאימה לו ביותר, וכן יאפשר להורה להיות רגוע כי הילד שלו יצליח לשפר את יכולותיו החברתיות באופן עצמאי ובהדרכה מקצועית צמודה.