מהם מדרסים וכיצד הם עוזרים לי?

מדרסים

אחד האביזרים הכי פופולאריים והכי חשובים, אשר מאפשרים לנו ללכת בצורה בטוחה בכל סוג נעל שאנחנו משתמשים וכן מאפשרים לנו לשמור על יציבות נכונה ובריאות כף הרגל והגב, הם מדרסים.

הרבה פעמים אנשים נאלצים להשתמש במדרסים כבר מגיל צעיר, זה נובע מתהליך התפתחות לא נכון או מהיר מדי של הגוף, קרי בגיל ההתבגרות, במקרים אחרים הם נדרשים להשתמש בהם בשלבים מאוחרים יותר. בין אם זה כתוצאה מנזק שנגרם לכף הרגל, בין אם זה כתוצאה מעומסים (בגלל זה חיילים וספורטאים משתמשים לא מעט במדרסים) וכן כתוצאה ממחלות שונות (סוכרת היא דוגמא טובה, שכן המדרס מונע פגיעה בכלי הדם בכף הרגל).

קראו באותו נושא גם על: דורבן בעקב

המדרסים האיכותיים, הטובים, עשויים משעם או מסיליקון מוקשה. הם מיוצרים אחרי תהליך אבחון שהמטופל עובר, במהלכו מבינים עם איזו בעיה הוא מתמודד וכיצד אפשר לטפל בה. את המדרסים מייצרים אחרי תהליך מדידה, בין היתר באמצעות לוחות הטבעה מיוחדים וכן תהליך הדמיה שנועד לראות את מידת ההתאמה של המדרס לכף הרגל. חשוב להדגיש, גם אחרי שמכינים את המדרס והמטופל משתמש בו מספר פעמים, עדיין לבצע בו שינויים מסוימים אם יש צורך בכך. הצוות שאחראי על התהליך, כולל גם אנשי מקצוע וגם אנשים שמתמחים בכל הנושא של כף הרגל מבחינה רפואית.

לצד מדרסים אלה שניתן לראות באתר https://www.avidorhc.co.il/, אנחנו יכולים למצוא מדרסים שאינם מכינים אותם על פי התאמה אישית אלא מדרסים כלליים, אלה יותר משמשים כרפידות אשר נהוג להכניס אל תוך הנעל ולהשתמש בהן כאשר הולכים למקומות שונים. אותן רפידות אין להם משמעות רפואית אלא הם אמורים ליותר לשמש כמוצר שמאפשר לייצר נוחות לכף הרגל. במקום להשתמש במבנה הרגיל שקיים בנעל, פשוט משתמשים באותה רפידה.

המדרסים נועדו לעזור לנו מאחר והם מספקים תמיכה והגנה לכף הרגל, מאפשרים לנו לנוע בצורה הרבה יותר טובה ובטוחה, ומעבר לכך, הם נועדו לאפשר לנו להימנע מגרימת נזק משמעותי למקום שגם כך מתמודד עם נזקים ועומסים שונים. צריך לציין, שזה נכון לא רק לגבי כף הרגל, אלא גם לגבי הרגל והגב.