האם יש הבדל בין ייעוץ זוגי לטיפול זוגי?

אתה מרגיש שהיא לא מבינה אותך ואת הצרכים שלך אף פעם, ואילו את מרגישה כי הוא לא קשוב אלייך וכל הזמן מתווכח עם דברים שאת אומרת. התקשורת הלקויה הזו ביניכם גורמת לזוגיות שלכם אינספור מתחים, כעסים ואנרגיות שליליות שמשפיעות על הקריירה, חיי הפנאי וכמובן גם על הילדים. 

הדרך לגשר על הקושי הקיים בזוגיות היא באמצעות הדרכה וליווי של מטפל זוגי המתמחה בבעיות בזוגיות, אך כיצד תדעו האם עליכם לפנות לייעוץ זוגי או טיפול זוגי? במאמר הנוכחי נעמוד על ההבדלים הקיימים בין שני סוגי טיפולים פסיכותרפיים אלו, כך שתוכלו לדעת איזה טיפול יתאים לצרכים הזוגיים שלכם.

מהו ייעוץ זוגי?

ייעוץ זוגי הינו תהליך שנועד לסייע לבני זוג לענות על שאלות כמו “למה חיי הזוגיות שלנו לא כמו בעבר?”, או שאלות בסגנון “מה עושים כשיש רגשות שליליים בזוגיות?” על שאלות הלמה ואיך יוכל לענות מטפל זוגי מקצועי, והוא יכווין אותם מה לעשות/לא לעשות כדי להתגבר על הקשיים.

מהו טיפול זוגי?

מטרתו של הטיפול הזוגי הוא להבין לעומק את הבעיות שנוצרו בזוגיות, שאלו משפיעים באופן יומיומי על ההתנהלות של בני הזוג והמשפחה ויוצרים אווירה לא נעימה בבית.באמצעות שלבי הטיפול הזוגי המטפל ישאל שאלות ויעזור לבני הזוג להבין מה גורם לבעיות בתקשורת הזוגית ובמערכת היחסים שלהם, וכיצד ניתן להתגבר על כך באמצעות פעולות/מחשבות שהם יעשו. 

אז מה ההבדל בין ייעוץ זוגי לטיפול זוגי?

בשורה התחתונה ניתן לומר כי ייעוץ זוגי מאפשר לפתור בעיות ואתגרים ספציפיים המתרחשים בזוגיות בייעוצו והדרכתו של המטפל, ואילו טיפול זוגי מסייע לבני הזוג להבין את הבעיות העמוקות של הזוגיות שלהם כאשר הם אלו היחידים שיכולים לשפר אותה.