עובדת זרה – מדוע משתלם להעסיק עובדת זרה ואיך עושים זאת

החל משנות התשעים, החל גל של יבוא עובדים זרים לישראל. שני הענפים העיקריים בהם זה מתבצע, הם חקלאות ועבודה סיעודית. לכן ילדים שנדרשים למצוא מטפלות או מטפלים סיעודיים להורים שלהם, נעזרים בעובדים זרים לשם כך, בדרך כלל מדובר בעובדים מהפיליפינים. 

הסיבה לכך היא, שיש מעט מאוד ישראלים שעובדים בתחום ועקב מחסור בידיים עובדות וצורך של החברה בעובדים שמתמחים בנושא של טיפול בקשישים ובפרט בכל מה שקשור לתחום של טיפול סיעודי, המדינה מאפשרת יבוא מסודר של עובדים דרך חברות שמתמחות בכך. 

חשוב לציין, העובדים למדו את התחום ועברו הכשרות, לכן כשמחליטים לשכור את שירותיה של עובדת זרה, לא מדובר בעובדת שמעולם לא עבדה עם קשישים ומעולם לא העניקה טיפול סיעודי. להיפך, מדובר בעובדת עם ניסיון, ידע וכן בעובדת דוברת אנגלית ולעיתים גם שפות נוספות. עם הזמן, היא תלמד גם עברית ותוכל לספק שירות מלא למטופלת שלה. 

מדוע משתלם להעסיק עובדת זרה ואיך עושים את זה בצורה נכונה

משתלם להעסיק עובדת זרה, מאחר וזו האופציה הכי טובה וכן הכי זולה. הרבה יותר משתלם להעסיק עובדת זרה מאשר עובדת ישראלית, אשר תגבה שכר גבוה יותר וכן יהיה צורך לספק לה תנאים סוציאליים ברמה גבוהה יותר מאשר לעובדת זרה. 

כאן המקום להדגיש, ברגע ששוכרים את שירותיה של עובדת זרה, חשוב לבדוק מה האחריות שלנו מבחינה כלכלית ומבחינות אחרות, כלפיה, וכן מה האחריות של החברה שמעסיקה אותה. חשוב לומר, לנו יש אחריות שהחברה אכן תשלם לה כנדרש, תספק לה אישור עבודה וכל מה שצריך בשביל שהיא תוכל לעבוד בישראל ולקבל את שכרה על פי החוק.