איך ניתן לשלוט על חלום צלול?

ישנה תופעה מרתקת מאד בתחום החלומות והיא התופעה של חלימה מודעת. או בשמה הנוסף – חלום צלול. חלום צלול הוא חלום שנדמה כמציאות, מציאות ורודה מאד, אשר בה אנו יכולים לשלוט בהכול מבלי שתהיינה השלכות כלשהן. בחלום צלול, מודע האדם החולם לכך שהוא נמצא בתוך חלום, אך הוא יכול לשלוט בו ואף להשפיע על התרחשויות שונות מבלי שהם יפגעו בו.

חלום צלול

חלום צלול בהזמנה

חלומות צלולים הם נדירים יחסית ובדרך כלל לא באים בהזמנה אישית. בכל זאת ישנן מספר טכניקות אשר באמצעותן ניתן “להזמין” חלום צלול.

  • טכניקה אחת מומלצת ויעילה מאד היא לשכב לישון ולכוון שעון אשר יעיר אותנו אחרי 5-6 שעות שינה. לפני שנרדם נשנן בראשנו שכשנתעורר עלינו לזכור את מה שחלמנו.

כאשר השעון יצלצל ונתעורר ננסה להיזכר בחלומות שחלמנו ונרשום אותם. כדאי לשטוף פנים ולהתרענן על מנת להתעורר לגמרי.

לאחר שעה שלימה של ערנות נחזור למיטה ועד שנירדם שוב ננצל את הזמן לשנן שוב ושוב את פרטי החלום האחרון שחלמנו.

לאחר שנרדם, אנו אמורים למצוא את עצמנו תוך זמן קצר בתוך אותו החלום כאשר אנו מודעים ומבינים כי זהו חלום ובמצב של שליטה בתת מודע.

  • ישנה עוד טכניקה, הדומה לטכניקה שהזכרנו קודם שמתחילה אף היא בשינה ובכיוון שעון מעורר שיצלצל לאחר 5-6 שעות.

כאשר נתעורר נקום מהמיטה וננסה להישאר ערניים למשך שעה שלמה בטרם נחזור לישון. על מנת לשמור על הערנות ניתן לבצע פעילות גופנית כלשהיא, להתקלח או אפילו רק לשטוף פנים.

כעבור שעה של ערנות נחזור למיטה וננסה להתרכז בדבר מסוים בלי הפסקה. וזאת על מנת לשמור על מודעות עצמית בזמן שאנו נרדמים ועד הכניסה לחלום הצלול. ניתן להתרכז במשפט מסוים, ניתן להתרכז בנשימות או בתקתוק השעון ואפילו באיבר מסוים בגוף.

ישנה שיטה נוספת מהאתר מרחב מודעות שבה ניתן להעסיק את המוח היא לדמיין את עצמנו נוהגים ברכב, נדמיין את הכביש, נדמיין את הרעש של המנוע. נמשיך כך עד שנראה את הנוף של החלום נבנה מולנו ואז ננהג לתוכו עד שנשתלב בו.

למה אתם מחכים? – בואו נהפוך את השינה לשער לעולם קסום ומציאותי בו נוכל לעשות הכל!!!