מולטיפוקל – מה זה אומר?

מה זה מולטיפוקל? למי זה מתאים? וכיצד אפשר לפתור בעיות ראייה באמצעות עדשות מולטיפוקל? אם אתם רוצים להכיר את המושג מקרוב – כדאי להמשיך לקרוא את המאמר הבא.

מולטיפוקל היא עדשה רב מוקדית שמטרתה לספק תחליף למספר זוגות משקפיים ולאגד את כל מה שצריך כדי לראות טוב בעדשה אחת. עדשות מולטיפוקל מאפשרות ריכוז כל האלמנטים שעוזרים לראייה מרחוק, לראייה מקרוב בזמן קריאה או נהיגה, בעוד שמי שיש לו מספר זוגות משקפיים שהוא צריך להחליף ביניהן – יוכל להשתמש במשקפי מולטיפוקל חכמות שמרכזות את כל הדרכים לראות טוב במשקפיים בודדים, תוך שילוב של כל זוגות המשקפיים ביחד.

מתי מגיע הזמן לעבור למולטיפוקל?

הזמן בו יש לעבור למשקפיים טמון במקרים בהם אתם זקוקים למספר עדשות כמו אלה שיעזרו לכם לראות מקרוב, אלה שיעזרו לראות מרחוק, אלה שמתאימות לקריאה ואלה של הנהיגה. מטרת העדשות החכמות לאפשר זוג משקפיים אחד שמתאים לכול הצרכים של המשתמש, תוך שהעדשות נראות רגילות לחלוטין. בחלק העליון של העדשה יש אזור המיועד לראייה למרחק כמו לנהיגה, להליכה ולטלוויזיה. באזור האמצעי של העדשה נמצא אזור ביניים המתאים לעבודה מול מחשב במרחק של כ 70 סנטימטרים. בחלק התחתון ישנו אזור שמיועד לקריאה. המעבר בין האזורים נעשה כמובן בצורה הדרגתית.

כיצד בוחרים משקפיים?

את הבחירה במולטיפוקל יש לעשות תוך קבלת סיוע של המומחים שיכולים לעזור לכם להבין כיצד מסתגלים לעדשות וכיצד מתרגלים לראייה עם זוג משקפיים אחד בכול מקום, החל מביצוע קניות בסופרמרקט עד לזמן בו אתם יורדים במדרגות. כדאי לדעת כי משקפיים מסוג זה אינם מתאימים במקרה של עין עצלה, ולכן יש להתייעץ עם האופטומטריסט בנוגע למשקפיים מתאימות.

בחרו חנות אופטיקה שיש בה מומחים שיכולים להתאים לכם את זוג משקפי המולטיפוקל המושלמים! את המשקפיים אפשר להתאים רק לאחר ביצוע בדיקה של אופטומטריסט מוסמך. שימו לב כי נעשה סימון מוקדים על העדשה בעמידה ובישיבה. עוד יש לוודא  כי אתם מסתגלים לעדשות החדשות. בכך תוכלו להנות מזוג משקפיים אחד, מעולה ואיכותי.