על דרכי טיפול באבנים בכליות

אבנים בכליות הן בעיה נפוצה בעולם. הם לא רק מטרד אלא גם דאגה בריאותית רצינית. הטיפול באבנים בכליות חשוב לחולים ולקהילה הרפואית מכיוון שהן עלולות לגרום לסיבוכים חמורים. טיפול באבנים בכליות הוא סוג האבן הנפוץ ביותר. מדובר בבעיה רפואית חמורה מאוד ויש לה שיעור תמותה גבוה. ישנם טיפולים רבים לטיפול באבנים בכליות, אך רק אחד שיכול להיות יעיל: ניתוח.

פרטים חשובים על טיפול באבנים בכליות

יש מגוון דרכי טיפול באבנים בכליות. כדי לטפל באבנים בכליות, עליך להסיר את האבנים מגופך. ניתן לעשות זאת באמצעות מצלמה מיוחדת המצלמת את אבן הכליה ושולחת אותה לתוכנה מיוחדת המסירה את האבן.

ניתן להסיר את האבן עצמה בהליך פשוט הנקרא ליטוטריפסי. ניתן להסיר את האבן מבלי לגרום נזק לכליה, אולם היא עלולה לגרום לנזק לכליה אם לא תוסר מהר מספיק. אבן הכליה היא סוג נפוץ של אבנים שניתן למצוא בדרכי השתן. זוהי אבן שנוצרת בדרכי השתן והיא עלולה לגרום לבעיות חמורות בכליות. הבעיה הנפוצה ביותר עם אבנים בכליות היא שהן נוצרות בתוך הכליות. האבנים נוצרות על ידי גבישים של סידן ומינרלים אחרים.

אז מה חשוב לדעת בעניין הזה?

על מנת לטפל באבנים בכליות, הרופאים משתמשים בתרופות שונות כדי להמיס אותן ולמנוע מהן להיווצר שוב. תרופות מסוימות משמשות להמסה או ריכוך שלהן בעוד שאחרות ממיסות אותן לחלוטין או מקטינות את גודלן. לחלק מהאנשים יש סיכון גבוה יותר מאחרים ליצור אבנים בכליות, ולכן הרופאים ממליצים על סוגים שונים של תרופות בהתאם לגילם ולמצבם הבריאותי.

אבנים בכליות נוצרות כאשר נוצרים גבישים בכליה וחוסמים את זרימת המים. האבנים חוסמות את זרימת השתן ולעיתים גורמות לכאב ולפגיעה בכליות. טיפול באבנים בכליות שנעשה כך יהיה הנכון ביותר מבחינתכם. אז קחו בחשבון את מה שהזכרנו.

צרו קשר עם ד”ר ניר קליינמן – מומחה לאבנים בכליות >>>