אהבה חד צדדית – מה זו ואיך מתמודדים איתה

כל אחד מאיתנו רוצה להרגיש נאהב. כל אחד רוצה להרגיש שרוצים אותו, כל אחד רוצה להרגיש חשוב ונחשק. בדרך כלל, זה עובד כך במערכת יחסים. שני הצדדים אוהבים אחד את השנייה, רוצים אחד בשנייה, גם אם זה לא בדיוק באותה מידה, הרי ברור ששניהם רוצים לחיות ביחד ואוהבים אחד את השנייה. 

אך יש גם מקרים אחרים, מצערים יותר, בהם קיימת אהבה חד צדדית. כלומר, צד אחד אוהב, בעוד שהצד השני לא. אלה מקרים מאוד מצערים, שכן צד אחד משקיע את כל כולו בעוד הצד השני לא עושה כך, כי איננו מרגיש דבר, וזה יכול להיות חמור יותר, מאחר וצד אחד עלול לקחת את זה לקיצון, בין אם זה כלפי עצמו ובין אם זה כלפי הצד השני והסביבה. במקרה כזה הרי שזה יכול להגיע גם לאלימות פיזית, נפשית ואחרת. 

לפני שנסביר איך מתמודדים עם אהבה חד צדדית, חשוב לומר שזה לא מצב בריא, גם אם הצד שאוהב, איננו מגלה זאת או איננו פועל באופן אקטיבי לשנות את המצב. שכן זה יכול להשפיע על חייו בצורות שונות. 

כיצד מתמודדים עם זה

על מנת להתמודד עם אהבה חד צדדית, צריך תחילה לראות האם הדרך בה אנחנו ניגשים, הדרך בה אנחנו מציגים את האהבה שלנו לצד השני היא נכונה ורלוונטית. במידה ואפשר, אז עלינו לתקן את הדרך בה אנחנו פועלים, אולי כך הצד השני ירגיש בנוכחות שלנו. 

מעבר לזה, הרי שאנחנו צריכים להשלים עם המצב. כלומר, לקבל את העובדה שהצד השני לא רוצה בנו גם אם זו אהבה אובססיבית, ולנסות להתרחק ממנו ואולי למצוא מושא אהבה חדש, שגם ידע להחזיר לנו באותה מידה.