אורטופד פרטי או ציבורי? ההבדלים שצריך להכיר

כאבי שרירים ומפרקים הם כאבים נפוצים אשר מקשים מאוד על פעולות היום יום השגרתיות, הכאבים אמנם מרגיזים ומגבילים אבל מטרתם היא להתריע בפנינו על בעיה אשר קיימת בגוף, ולגרום לנו לקום ולטפל בה. הזנחה של כאבי שרירים ומפרקים עלולה להשפיע לרעה בטווח הקצר והארוך על היכולת לעשות את פעולות היום יום הבסיסיות.

מהי הסמכתו של אורטופד?

האורטופדיה היא תחום העוסק בפגיעות, ליקויים, מחלות, פציעות, וטראומה הנגרמות במערכת השרירים והעצמות שלנו, כמו כן אורטופדיה עוסקת גם בבעיות יציבה, הליכה ועמידה, ומציעה פתרונות שונים שאינם בהכרח כדורים או חומרים כימים. מכיוון שתחומי העיסוק של האורטופד הם רבים וחשובים ההסמכה שלו היא ארוכה במיוחד ומעמיקה – לאחר שש שנות לימודי רפואה הוא נדרש לעבור עוד 4 שנים של לימודי התמחות בנושאי אורטופדיה.

אפשרויות הטיפול של האורטופד

לאחר אבחון מקיף אצל אורטופד יוצע למטופל אחת ממגוון אפשרויות טיפול הרלוונטיות לבעיה ממנה הוא סובל, לדוגמא שימוש בזריקות או בתרופות, ביצוע פעולות פיזיותרפיה או הידרותרפיה וכן טיפולי רפואה משלימה. לעיתים יוצע שימוש גם באביזרים מתחום האורטופדיה כמו מדרסים, סדים, קביים או מגן ברך. במצבים מורכבים יותר יידרש ניתוח כדי לטפל בבעיה ממנה הוא סובל.

 אורטופד פרטי או ציבורי? ההבדלים שצריך להכיר 

רבים מתלבטים בין האפשרות של רפואה פרטית לציבורית ולכן ניגע בנושא של אורטופד פרטי או ציבורי ההבדלים שצריך להכיר. כאשר מדובר בבעיות אשר משליכות באופן ישיר על ההתנהלות הכוללת היום יומית של המטופל, פעמים רבות הוא יעדיף טיפול אצל אורטופד פרטי, היתרונות לטיפול אצל אורטופד פרטי הם רבים, בטיפול פרטי ניתן לכל מטופל זמן רב יותר ויחס אישי שעוזר למטופל הנמצא פעמים רבות במצוקה ונדרש לעזרה בקבלת ההחלטות, לקבל את מלוא הסבלנות והיחס מהרופא הפרטי, כדי לדעת את מלוא האפשרויות העומדות בפניו העלולות להשפיע באופן ישיר על כל המשך חייו. 

לתיאום פגישה עם ד”ר ליאור ובר – אורטופד פרטי >>>