יתרונות וחסרונות של לתת לחתול שלכם לטייל בחוץ לבד

חתולי חוץ נהנים הרבה יותר מהחיים. זה ברור. הם פוגשים ‘חברים’ נהנים מהמרחבים ולמעשה חיים בטבע לשם הם נולדו. הבעיה היא שהטבע גם מהווה מקום מסוכן עבורם. הם חשופים לפגיעות של כלי רכב, כלבים, מחלות מדבקות, פרעושים, קרציות ועוד. זה בהחלט עשוי להיות מלחיץ אך האמת היא שיש דרך לעזור לחתול ולשמור עליו גם כאשר הוא יוצא החוצה.

חיסון לחתולים

גיל החתול

חשוב מאוד להתייחס לגיל של החתול. על פי רוב חתול שהוא כבר בן חצי שנה הוא חתול שיוכל איכשהו להתמודד בעצמו ולדאוג לצרכים שלו. קיימת ההמלצה לעקר – לסרס את החתול בטרם יאפשרו לו את הגישה החופשית החוצה.

חיסונים

לא מומלץ לשחרר את החתול בטרם הוא השלים את סדרת החיסונים שלו. כך אנחנו מבטיחים לכל הפחות את ההגנה מפני הדבקות במחלות מסוכנות.

שולטים על הזמנים

ניתן לבסס הרגלים של זמנים כך שהחתול יצא לפרקי זמן קבועים וידועים מראש וישוב חזרה בזמן המיועד. יש לתרגל זאת מספר שבועות לפני שמאפשרים לו לצאת החוצה. בדרך כלל זה ייעשה על ידי מזון. יש להרגיל אותו לזמני ארוחה קבועים ולפני כל ארוחה לאפשר לו לצאת. כך כאשר הוא יהיה רעב, הוא ישוב הביתה. אפשר גם לאלף את החתול לזהות צליל או קול מסוים שיתלווה להגשת האוכל. כמו שקשוק מפתחות, פעמון, קליקר או כל חפץ אחר שמשמיע קול ועשוי להתחבר לזמן הארוחה של החתול. הצליל יוכל לזרז את חזרתו הביתה.

חשוב שלא להשאיר את שק האוכל מחוץ לבית כי זה עשוי למשוך לאזור חתולים נוספים אשר אלו ירתיעו את החתול מלשוב הביתה.

סימני זיהוי

מומלץ מאוד לקשור קולר עם פעמון או עם תג זיהוי על צווארו של החתול על מנת שניתן יהיה לזהות אותו, לאתר אותו או כאשר יימצא על ידי אחרים ידעו להשיב אותו.

אז ברור שהכי קל לשמור על החתול בבית. אך למען איכות חייו, חשוב לאפשר לו את היציאה החוצה תוך השגחה ושמירה מפני הסכנות האורבות לו בחוץ.